Traveler - en to ru translation catalogue (1889 entries)

en:  %d reviews
ru:  %d отзывов

en:  --- Select ---
ru:  --- Выберите ---

en:  Adult(s)
ru: Взрослых

en:  Booking History
ru: История Бронирование

en:  Cars
ru: машин

en:  Cars in %s
ru: Машины в %s

en:  Children
ru: Дети

en:  Dashboard
ru: Панель статистики

en:  Home
ru: Главная

en:  Hotels
ru: Здравницы

en:  Hotels in %s
ru: вариантов в локации: %s

en:  Rentals
ru: Аренда

en:  Rentals in %s
ru: Аренда %s

en:  Statistic Details
ru: Подробности статистики

en:  Statistics
ru: Статистика

en:  Tours
ru: Туры

en:  Tours in %s
ru: Туры %s

en:  activities
ru: досуг

en:  activity
ru: активность

en:  ago
ru: тому назад

en:  car
ru: автомобиль

en:  cars
ru:  машин

en:  for %s adult
ru: для взрослых %s

en:  for %s adults
ru: для взрослых %s

en:  hi, %s
ru: Привет, %s

en:  in %s
ru:  Из %sа

en:  on
ru: на

en:  price avg %s
ru: цена %s

en:  to
ru:  в

en:  tour
ru: тур

en:  tours
ru: Туры

en:  view all
ru: посмотреть все

en: % reviews
ru: % отзывы

en: %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ru: %1$s  мысли о &quot;%2$s

en: %d Nights
ru: %d Суток

en: %d adult
ru: %d взрослый

en: %d adults
ru: %d взрослых

en: %d child
ru: %d ребенок

en: %d children
ru: %d детей

en: %d days
ru: %d  день

en: %d nights
ru: %d суток

en: %d review
ru: %d отзыв

en: %d reviews
ru: %d отзывов

en: %d star
ru: %d звезд

en: %d to %d
ru: %d из %d

en: %s hotel
ru: %s Объект

en: %s hotels
ru: %s Объектов

en: %s in %s
ru: %s в %s

en: %s item | %s items
ru[0]: элемент %s
ru[1]: элемент %s
ru[2]: элемент %s

en: %s minutes ago
ru: %s мин. назад

en: %s offer
ru: предложение %s

en: %s vacation rental | %s vacation rentals
ru[0]: Аренда %s
ru[1]: Аренда %s
ru[2]: Аренда %s

en: %s vacation rental
ru: Аренда %s

en: &larr; Older Comments
ru: &larr; Старые комментарии

en: &larr; Previous
ru: << Предыдущая

en: &mdash; Select &mdash;
ru: &mdash; Выбрать &mdash;

en: ( Age 18+ )
ru: (Возраст 18 +)

en: (a floating point value between -100 and 100) indicates the percentage change in brightness of the element.
ru: (с плавающей запятой значение от -100 до 100) Указывает процентное изменение яркости элемента.

en: -- Default Layout --
ru: -- Общий шаблон --

en: -- Select --
ru: -- Выбрать --

en: -- Select --
ru: -- Выбрать --

en: --- Select ---
ru: Выбрать

en: ----Select a room----
ru: ----Выберите номер----

en: ----Select----
ru: ----Выбрать----

en: ---Select---
ru: -- Выбрать --

en: --Select --
ru: --Выбрать--

en: --Select--
ru: --Выбрать--

en: / %d night(s)
ru: / %d ночь

en: /day
ru: День

en: /hour
ru: /час

en: 0 Review
ru: 0 отзывов

en: 1 Night
ru: 1 ночь

en: 1 Review
ru: 1 отзыв

en: 1 comment
ru: 1 комментарий

en: 1 day
ru: 1 день

en: 1 night
ru: 1 ночь

en: 1 review
ru: 1 отзыв

en: 10:00 AM
ru: 10:00

en: 10:00 PM
ru: 22:00

en: 10:30 AM
ru: 10:30

en: 10:30 PM
ru: 22:30

en: 11:00 AM
ru: 11:00

en: 11:00 PM
ru: 23:00

en: 11:30 AM
ru: 11:30

en: 11:30 PM
ru: 23:30

en: 12:30 AM
ru: 24:30

en: 12:30 PM
ru: 12:30

en: 1:00 AM
ru: 00:00

en: 1:00 PM
ru: 13:00

en: 1:30 AM
ru: 00:30

en: 1:30 PM
ru: 13:30

en: 2:00 AM
ru: 2:00

en: 2:00 PM
ru: 14:00

en: 2:30 AM
ru: 2:30

en: 2:30 PM
ru: 14:30

en: 3:00 AM
ru: 3:00

en: 3:00 PM
ru: 15:00

en: 3:30 AM
ru: 3:30

en: 3:30 PM
ru: 15:30

en: 3D unfold
ru: 3D разворачиваться

en: 404 Background
ru: 404 фон

en: 404 Text
ru: 404 Текст

en: 4:00 AM
ru: 4:00

en: 4:00 PM
ru: 16:00

en: 4:30 AM
ru: 4:30

en: 4:30 PM
ru: 16:30

en: 5:00 AM
ru: 5:00

en: 5:00 PM
ru: 17:00

en: 5:30 AM
ru: 5:30

en: 5:30 PM
ru: 17:30

en: 6:00 AM
ru: 6:00

en: 6:00 PM
ru: 18:00

en: 6:30 AM
ru: 6:30

en: 6:30 PM
ru: 18:30

en: 7:00 AM
ru: 7:00

en: 7:00 PM
ru: 19:00

en: 7:30 AM
ru: 7:30

en: 7:30 PM
ru: 19:30

en: 8:00 AM
ru: 8:00

en: 8:00 PM
ru: 20:00

en: 8:30 AM
ru: 8:30

en: 8:30 PM
ru: 20:30

en: 9:00 AM
ru: 9:00

en: 9:00 PM
ru: 21:00

en: 9:30 AM
ru: 9:30

en: 9:30 PM
ru: 21:30

en: <br>Message: %s
ru: <br> Текст сообщения: %s

en: <i class="fa fa-home"></i> Rental Options
ru: Опции аренды

en: <span class="%s">Adult:</span> %s
ru: <SPAN класс = "% s"> Взрослый: </ SPAN>% s

en: <span class="%s">Adult:</span> %s %s
ru: <SPAN класс = "% s"> Взрослый: </ SPAN>% s% s

en: A maximum number of adult(s): %d
ru: Максимальное количество взрослых: %d

en: A maximum number of children: %d
ru: Максимальное количество детей: %d

en: About
ru: Обо мне

en: About Hotel
ru: Немного о нас

en: About This Listing
ru: Описание

en: Account Settings
ru: Настройки аккаунта

en: Action
ru: Действие

en: Activities
ru: Виды досуга

en: Activities this Week
ru: Мероприятия этой недели

en: Activity
ru: Досуг

en: Activity :
ru: Досуг:

en: Activity Booking
ru: Сегодня деятельность

en: Activity Bookings
ru:  Заказы досуга

en: Activity Calendar
ru: Календарь досуга

en: Activity Description
ru: Описание досуга

en: Activity External booking URL
ru: URL внешнего бронирования

en: Activity Filter Box
ru: Поле действия фильтра

en: Activity Infomation
ru: Детали досуга

en: Activity Layout
ru: Макет активность

en: Activity Name (A-Z)
ru: Имя действия (A-Z)

en: Activity Name (Z-A)
ru: Имя действия (Z-A)

en: Activity Near
ru: Активность Рядом

en: Activity Reviews
ru: Обзоры досуга

en: Activity Search Fields
ru: Поиск поля досуга

en: Activity Search Layout
ru: Шаблон поиска Активности

en: Activity Search Sidebar 1
ru: Активность поиска боковая панель 1

en: Activity Search Sidebar 2
ru: Деятельность Поиск боковой панели 2

en: Activity Setting
ru: Параметр активности

en: Activity Statistics
ru: Статистика досуга

en: Activity Time
ru: Время работы

en: Activity Timing
ru: Начало

en: Activity Type
ru: Вид досуга

en: Activity Type:
ru: Вид досуга

en: Activity Type:
ru: Вид досуга

en: Activity external booking
ru: Активность внешнего бронирования

en: Activity or U.S. Zip Code
ru: Деятельность или Zip-код США

en: Activity time
ru: активность

en: Activity type
ru: Вид досуга

en: Add Attribute
ru: Добавить атрибут

en: Add Booking Activity
ru: Добавить  бронирование досуга

en: Add Booking Car
ru: Добавить  бронирование автомобиля

en: Add Booking Hotel
ru: Добавить  бронирование отеля

en: Add Booking Rental
ru: Добавить бронирование  аренды

en: Add Booking Tour
ru: Добавить  бронирование тура

en: Add Coupon Code
ru: Добавить код купона

en: Add Equipment
ru: Добавить оборудование

en: Add Extra
ru: Добавить услугу

en: Add Features
ru: Добавить возможности

en: Add New
ru: Добавить

en: Add New Activity
ru: Добавить активность

en: Add New Activity Booking
ru: Добавить  бронирование досуга

en: Add New Attribute
ru: Добавить новый атрибут

en: Add New Car
ru: Добавить новый автомобиль

en: Add New Car Booking
ru: Добавить  бронирование автомобиля

en: Add New Coupon Code
ru: Добавить новый код купона

en: Add New Hotel
ru: Добавить новый объект

en: Add New Hotel Booking
ru: Добавить  бронирование отеля

en: Add New Layout
ru: Добавить новый шаблон

en: Add New Location
ru: Добавить Новое Местоположение

en: Add New Location Type
ru: Добавить новый тип расположения

en: Add New Order
ru: Добавить новый порядок

en: Add New Pickup Feature
ru: Добавить новую функцию пикап

en: Add New Rental
ru: Добавить новую аренду

en: Add New Rental Booking
ru: Добавить бронирование  аренды

en: Add New Room
ru: Добавить номер

en: Add New Tour
ru: Добавить тур

en: Add New Tour Booking
ru: Добавить  бронирование тура

en: Add Price
ru: Добавить прайс

en: Add Price Custom
ru: Добавить свой прайс

en: Add Program
ru: Добавить программу

en: Add Rental
ru: Добавить Прокат

en: Add a Facility
ru: Добавить элемент

en: Add a comment
ru: Добавить комментарий

en: Add a custom facility
ru: Добавление пользовательского объекта

en: Add a custom menu to your sidebar.
ru: Добавить пользовательское меню на боковую панель.

en: Add a facility
ru: Добавить элемент

en: Add new Activity
ru: Добавить новый досуг

en: Add new Activity Booking
ru: Добавление новой деятельности бронирование

en: Add new Car Booking
ru: Добавить новое бронирование автомобилей

en: Add new Hotel
ru: Добавить объект

en: Add new Hotel Booking
ru: Добавить новое бронирование

en: Add new Hotel Room
ru: Добавить новый номер (комнату)

en: Add new Rental
ru: Добавить новую аренду

en: Add new Rental Booking
ru: Добавить новое бронирование Прокат

en: Add new Rental Room
ru: Добавить новый Аренда помещений

en: Add new Tour
ru: Добавить новый тур

en: Add new Tour Booking
ru: Добавить новое бронирование тура

en: Add new activity
ru: Добавить новый досуг

en: Add new activity
ru: Добавить новый досуг

en: Add new hotel
ru: Добавить новый объект

en: Add new rental
ru: Добавить новую аренду

en: Add new room
ru: Добавить номер

en: Add new tour
ru: Добавить новый тур

en: Add or remove Location Type
ru: Добавить или удалить тип местоположения

en: Add or remove Pickup Features
ru: Добавление и удаление компонентов пикап

en: Add or remove Tour Categories
ru: Добавление или удаление Категории туров

en: Add to Trip
ru: Добавить поездку

en: Add to Wishlist
ru: Отложить на потом

en: Add to wishlist
ru: Добавить в Избранное

en: Additional Information
ru: Дополнительная информация

en: Address
ru: Адрес

en: Address :
ru: Адрес:

en: Address Line 1
ru: Адрес линия 1

en: Address Line 2
ru: Адрес линия 2

en: Address or using Latitude and Longitude
ru: Адрес или использование широты и долготы

en: Adult
ru: Взрослых

en: Adult Number:
ru: Взрослые места:

en: Adult Price
ru:  Цена для взрослых

en: Adult number
ru: Кол-во взрослых

en: Adult number in room is required!
ru: Наличие одного взрослого необходимо!

en: Adult number:
ru: Взрослые места:

en: Adult price
ru: Цена для взрослых

en: Adult:
ru: Взрослых

en: Adults
ru: Взрослых

en: Adults Number
ru: Число взрослых

en: Adults Occupancy
ru: Размещение взрослых

en: Advance Search
ru: Предварительный Поиск

en: Agent E-mail
ru: Агент электронной почты

en: Agent Email
ru: Агент электронной почты

en: Agent Informations
ru: Информации о владельце

en: Agent Phone
ru: Телефон агента

en: Agent Website
ru: Веб-сайт агента

en: Ages of Children
ru: Возраст детей

en: Ages of Children is required!
ru: Возраст детей не требуется!

en: Airport
ru: Аэропорт

en: All
ru: Все

en: All %s
ru: Все %s

en: All Activity
ru: Все активность

en: All Cars
ru: Все автомобили

en: All Categories
ru: Все категории

en: All Coupon Code
ru: Весь код купона

en: All Hotels
ru: Все объекты

en: All Layouts
ru: Все шаблоны

en: All Location Type
ru: Все тип расположения

en: All Locations
ru: Все Местонахождения

en: All Orders
ru: Все заказы

en: All Pickup Features
ru: Все раскладки функции

en: All Rental
ru: Все Аренда

en: All Rooms
ru: Все номера

en: All Time
ru: За все время

en: All Tour
ru: Все туры

en: All Tour Categories
ru: Все Категории туров

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ru: Все плагины успешно установлены и активированы. %1$s

en: All plugins installed and activated successfully. %s
ru: Все плагины установлены и активированы. %s

en: All posts by %s
ru: Автор %s

en: Allow Cancel
ru: Разрешить Отменить

en: Allow booking full day
ru: Разрешить бронирование на сутки

en: Allow you to enable sandbox mod for testing
ru: Позволяют включить песочницу мод для тестирования

en: Amenities
ru: Удобства

en: Amount :
ru: Количество

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ru: Произошла ошибка при установке %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: And we will contact you back
ru: После этого мы с вами свяжемся

en: Animation
ru: Анимация

en: Apply
ru: Применить

en: Apply Coupon
ru: Применить код скидки

en: Archive:
ru: Архив:

en: Archives
ru: Архивы

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ru: Вы хотите удалить объявление?

en: Arrive date
ru: Дата заезда

en: Asc
ru: ASC

en: Attributes Info
ru: Информация атрибутов

en: Attributes let you define unlimited extra infomation for Hotel, Car ..etc
ru: Атрибуты позволяют определить неограниченное количество дополнительной информации об отеле, автомобиль...и т.д.

en: Author
ru: Автор

en: Author's archive:
ru: Авторская Архив:

en: Auto Calculate Average Price
ru: Автоподсчет средней цены

en: Auto Play Time
ru: Время автоматического воспроизведения

en: Auto calculate
ru: Вычислить автоматически

en: Auto calculate average price
ru: Автоподсчет средней цены

en: Availability
ru: Наличие

en: Available
ru: Доступный

en: Available Rooms
ru: Доступные номера

en: Avatar
ru: Аватар

en: Average
ru: Средне

en: Average price
ru: Средняя цена

en: Average price is automatically calculated
ru: Средняя цена вычисляется автоматически

en: Avg Price
ru: Цена

en: BG Last Minute Deal
ru: Последний момент сделки BG

en: Background
ru: Предисловие

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Background Image
ru: Изображение фона

en: Background Video
ru: ID фонового видео

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Be the first to comment
ru: Ваш комментарий будет первым!

en: Beb size
ru: Beb размер

en: Bed number
ru: Кол-во кроватей

en: Beds
ru: Кровати

en: Beds Number
ru: Кол-во кроватей

en: Before Body Content
ru: До тела содержание

en: Best Price Guarantee
ru: Гарантия лучшей цены

en: Best Price Guarantee Text
ru: Лучшая цена гарантия текст

en: Big
ru: Большой

en: Blog
ru: Новости

en: Blog Archive:
ru: Архив блога

en: Blog Sidebar
ru: Сайдбар блога

en: Body Background
ru: Фон сайта

en: Book
ru: Забронировать

en: Book Now
ru: Оформить Заказ

en: Book now
ru: Бронировать

en: Booker ID
ru:  ID клиента

en: Booking Confirm -
ru: Заказ подтвержден -

en: Booking Date :
ru: Дата бронирования:

en: Booking Details
ru: Детали бронирования

en: Booking Enable Captcha
ru: Сегодня включить Captcha

en: Booking History
ru: История заказов

en: Booking Hotel
ru: Бронирование

en: Booking Information
ru: Информация о заказе

en: Booking Management
ru: Управление Бронированием

en: Booking Now
ru: Заказ сейчас

en: Booking Number :
ru: Номер заявки бронирования:

en: Booking Period
ru: Период бронирования (в днях)

en: Booking Period (day)
ru: Период бронирования (в днях)

en: Booking Submission
ru: Подтверждение бронирования

en: Booking details has been sent to:
ru: Детали бронирования отправлены на e-mail:

en: Booking for %d nights
ru: Бронирование на %d суток

en: Booking for 1 night
ru: Бронирование за 1 ночь

en: Booking number
ru: Номер бронирования

en: Booking room
ru: Бронь номера в

en: Booking with Modal
ru: Бронирование с модальной

en: Bottom
ru: Снизу

en: Bottom Left
ru: Внизу слева

en: Bottom Right
ru: Внизу справа

en: Boxed
ru: В рамке

en: Browse…
ru: Обзор...

en: Bulk Actions
ru: Массовые действия

en: Cabin Detail
ru: Детали кабины

en: Cabin Size
ru: Размеры кабины

en: Cabin Type
ru: Кабина Тип

en: Cabin size
ru: Размеры кабины

en: Calendar
ru: Календарь

en: Can not get Paypal Authorize URL.
ru: Не могу получить Paypal разрешает URL-адрес.

en: Can not save order.
ru: Не может сохранять порядок.

en: Can not verify reCAPTCHA
ru: Не может проверить reCAPTCHA

en: Can't see the button? Try this link:
ru: Не видите кнопку? Попробуйте эту ссылку:

en: Cancel Booking
ru: Отменить Бронирование

en: Canceled
ru: Отменено

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Captcha
ru: Введите код проверки в строку ниже

en: Captcha is not correct
ru: Captcha введена неправильно

en: Car
ru: Автомобили

en: Car :
ru: Автомобильная версия

en: Car Booking
ru: Бронирование автомобилей

en: Car Contact
ru: Авто контакты

en: Car Name (A-Z)
ru: Название автомобиля (A-Z)

en: Car Name (Z-A)
ru: Название автомобиля (Z-A)

en: Car Search Fields
ru: Поля поиска автомобиля

en: Car Statistics
ru:  Статистика по Автомобилям

en: Car for
ru: Автомобиль на

en: Card Accepted
ru: Карты принимаются

en: Cars
ru: Легковые автомомбили

en: Cars Filter Box
ru: Поле фильтра автомобили

en: Cars Search Layout
ru: Шаблон поиска автомобиля

en: Cars Search Sidebar 1
ru: Автомобили Поиск боковой панели 1

en: Cars Search Sidebar 2
ru: Автомобили Поиск боковой панели 2

en: Cars Setting
ru: Автомобили установка

en: Cars Single Layout
ru: Разметка для одного

en: Cars from
ru: Автомобили начиная с

en: Cart % Discount
ru: Скидка

en: Cart Discount
ru: Скидка

en: Category
ru: Категория

en: Category Archives: %s
ru: Архивы категорий: %s

en: Celsius (c)
ru: Цельсий (c)

en: Center
ru: По центру

en: Center Bottom
ru: По центру снизу

en: Center Top
ru: сверху по центру

en: Change Location &amp; Date
ru: Изменить дату и место

en: Change Password
ru: Изменить пароль

en: Change for Cars
ru: Изменения для легковых автомобилей

en: Change password successfully !
ru: Пароль успешно изменен

en: Change search
ru: Изменить поиск

en: Check In
ru: Дата заезда

en: Check In :
ru: Дата заезда:

en: Check Out
ru: Дата выезда

en: Check Out :
ru: Дата выезда:

en: Check in
ru: Дата заезда

en: Check in :
ru: Даты:

en: Check in time
ru: Время заезда

en: Check in/out time
ru: Дата заезда /  время отъезда

en: Check out
ru: Дата выезда

en: Check out time
ru: Время выезда:

en: Check-in and Check-out are required
ru: Регистрация заезда и отъезда требуются

en: Check-in/Check-out
ru: Заезд/Выезд

en: Checkout Page
ru: Страница оформления заказа

en: Child Price
ru: Цена для детей

en: Child price
ru: Цена для детей

en: Children
ru: Детей

en: Children Number
ru: Число детей

en: Children Number:
ru: Детские места:

en: Children Price
ru: Цена для детей

en: Children number
ru: Кол-во детей

en: Children number:
ru: Детские места:

en: Children:
ru: Детей

en: Childs
ru: Дети

en: Choose Tab
ru: Выберите вкладку

en: Choose from the most used Location Type
ru: Выбор из наиболее часто используемых типа расположения

en: Choose from the most used Pickup Features
ru: Выбрать из часто используемых Дополнительных параметров

en: Choose from the most used Tour Categories
ru: Выберите один из наиболее часто используемых Tour Категории

en: Choose the hotel that the room belongs to
ru: Выберите объект, к которому относится номер

en: Choose which contact info will be shown?
ru: Выберите, какие контактные данные будут показаны?

en: Choose your theme's main color
ru: Выберите основной цвет вашей темы

en: City
ru: Город

en: City Name or Zip Code
ru: Название города или почтовый индекс

en: City, Airport or U.S. Zip Code
ru: Город, аэропорт или США Zip код

en: Class Icon
ru: Значок класса

en: Clean
ru: Прозрачный

en: Clear
ru: Очистить

en: Click to toggle
ru: Нажмите для переключения

en: Close
ru: Закрыть

en: Color
ru: Цвет

en: Color text
ru: Цвет текста

en: Columns
ru: Колонки

en: Comment Count
ru: Графа комментария

en: Comment navigation
ru: Навигация по комментариям

en: Comments are closed.
ru: Комментарии отключены

en: Commission (%)
ru: Комиссионные (%)

en: Complete
ru: Завершено

en: Completed
ru: Завершенный

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Confirmation needed
ru: Требуется подтверждение

en: Connect with :
ru: Войти через:

en: Contact
ru: Контакт

en: Contact Details
ru: Контакты

en: Contact Info
ru: Контактная информация

en: Contact Infomaiton
ru: Контактная Infomaiton

en: Contact Information
ru: Контактная информация

en: Contact email address
ru: Связаться с адреса электронной почты

en: Contact email addresses
ru: Связаться с адреса электронной почты

en: Content
ru: Содержание

en: Content Alert
ru: Содержание предупреждения

en: Content html
ru: Содержание html

en: Copy &copy; 2014 Shinetheme. All Rights Reserved
ru: Скопируйте © 2014 Shinetheme. Все права защищены

en: Cost
ru: Стоимость

en: Country
ru: Страна

en: Coupon
ru: Купон

en: Coupon Code
ru: Промокод

en: Coupon Detail
ru: Купон подробно

en: Coupon Not Found
ru: Купон не найден

en: Coupon is not correct
ru: Купон не является правильным

en: Coupon: %s
ru: Купон: %s

en: Create
ru: Создайте

en: Create %s account
ru: Создать в %s мой аккаунт

en: Create Activity successfully !
ru: Создано успешно!

en: Create Cars successfully !
ru: Создано успешно!

en: Create Cruise
ru: Создание круиз

en: Create Cruise Cabin
ru: Создание крылатых кабиной

en: Create Cruise successfully !
ru: Создано успешно!

en: Create Location
ru: Создать Расположение

en: Create Location successfully !
ru: Расположение Создано успешно!

en: Create New Account?
ru: Создать новый аккаунт?

en: Create Rental successfully !
ru: Создано успешно!

en: Create Traveler account
ru: Создайте учетную запись путешественник

en: Create cruise cabin successfully !
ru:  Круиз кабины создан успешно!

en: Create successfully !
ru: Создано успешно!

en: Created Date
ru: Дата создания

en: Cruise
ru: Круз

en: Cruise Cabin Detail
ru: Детали кабины круиз

en: Cruise Detail
ru: Круиз Подробности

en: Cruise Email
ru: Круиз электронной почты

en: Cruise Email Address
ru: Круиз адрес электронной почты

en: Cruise Fax Number
ru: Круиз номер факса

en: Cruise Phone
ru: Круиз Телефон

en: Cruise Phone Number
ru: Круиз-номер телефона

en: Cruise Website
ru: Круиз веб-сайт

en: Cruise Website. Ex: <em>http://domain.com</em>
ru: Круиз веб-сайт. Ex: <em>http://domain.com</em>

en: Cruise's address
ru: Круиз в адрес

en: Currency List
ru: Список валют

en: Currency Name
ru: Название валюты

en: Currency Position
ru: Позиция знака валюты

en: Currency Symbol
ru: Знак валюты

en: Currency decimal
ru: Десятичной валюты

en: Current Password
ru: Текущий пароль

en: Curved
ru: Изогнутые

en: Custom CSS
ru: Свой CSS

en: Custom Layout
ru: Свой шаблон

en: Custom Marker Icon
ru: Иконка заказ Маркер

en: Custom Price
ru: Другой прайс (пользовательский)

en: Custom Share Code
ru: Пользовательские совместное использование кода

en: Customer
ru: Клиент

en: Customer Address
ru: Адрес клиента

en: Customer Address 2
ru: Адрес клиента 2

en: Customer Address line 1
ru: Строка адреса клиента 1

en: Customer Address line 2
ru: Строка адреса клиента 2

en: Customer City
ru: Город

en: Customer Email
ru:  Электронная почта клиента (*)

en: Customer First Name
ru: Имя клиента   (*)

en: Customer ID
ru: ID клиента

en: Customer Information
ru: Информация о клиенте

en: Customer Last Name
ru: Фамилия клиента  (*)

en: Customer Phone
ru: Телефон клиента  (*)

en: Daily Activity
ru: Ежедневные

en: Daily Archives : %s
ru: Архив по дням: %s

en: Daily Tour
ru: Ежедневный тур

en: Danger
ru: Осторожно

en: Dark
ru: Тёмный

en: Dashboard
ru: Панель статистики

en: Dashed
ru: Пунктир

en: Data date countdown
ru: Дата отсчета данных

en: Date
ru: Дата

en: Date End
ru: дата Конечная

en: Date Format
ru: Формат даты

en: Date From
ru: Дата С

en: Date Start
ru: Дата Начало

en: Date To
ru: Дата По

en: Date:
ru: Дата:

en: Date:
ru: Дата:

en: Day
ru: День

en: Default
ru: По умолчанию

en: Default Color Scheme
ru: Цветовая схема по умолчанию

en: Default State
ru: Состояние по умолчанию

en: Del
ru: Оператор набла

en: Delete
ru: Удалить

en: Delete Permanently
ru: Удалить Навсегда

en: Delete item(s) success
ru: Удалить элементы успеха

en: Demo Meta Box
ru: Демонстрация Дополнительной панели

en: Departure date
ru: Дата отправления

en: Deposit %s
ru: Предоплата %s

en: Deposit Amount
ru: Значение предоплаты (% или сумма)

en: Deposit By Amount
ru: Фиксированная сумма

en: Deposit By Percent
ru: Процентная предоплата

en: Deposit Payment Options
ru: Варианты предоплаты

en: Deposit by amount
ru: Фиксированная сумма

en: Deposit by percent
ru: Процентная предоплата

en: Deposit payment amount
ru: Значение предоплаты (% или сумма)

en: Deposit payment options
ru: Варианты предоплаты

en: Desc
ru: Описание

en: Description
ru: Описание

en: Detail Hotel Layout
ru: Выбрать шаблон страницы для объекта

en: Detail Rental Layout
ru: Макета Аренды

en: Detail Room Layout
ru: Выбрать шаблон страницы для номера

en: Detail Room Rental Layout
ru: Макета Аренды комнат

en: Detail Tour Layout
ru: Макет детали тура

en: Determines how you select attributes for products. Under admin panel -> products -> product data -> attributes -> values, <strong>Text</strong> allows manual entry whereas <strong>select</strong> allows pre-configured terms in a drop-down list.
ru: Определяет, как выбрать атрибуты для продуктов. Под админ-панели -&gt; Продукция -&gt; данных изделий -&gt; Другие атрибуты -&gt; значения, <strong>текст</strong> позволяет ручной ввод тогда <strong>выберите</strong> позволяет предварительно сконфигурированные условия в выпадающем списке.

en: Disallow Deposit
ru: Отключить предоплату

en: Discount
ru: Скидка

en: Discount Amount
ru: Сумма скидки

en: Discount Flash
ru: Значок скидки

en: Discount Rate
ru: Скидка на проживание

en: Discount Rate (%)
ru: Учетная ставка (%)

en: Discount Rate By %
ru: Ставка дисконтирования %

en: Discount Text
ru: Текст скидки (5-6 символов)

en: Discount Type
ru: Тип скидки

en: Discount by %
ru: Скидка %

en: Discount by No. Adults
ru: Скидка для Взрослых

en: Discount by No. Children
ru: Скидка для детей

en: Discount of this tour, by percent
ru: Скидка этого тура, на процент

en: Discount rate (%)
ru: Учетная ставка (%)

en: Dismiss this notice
ru: Скрыть это уведомление

en: Display post date?
ru: Отображать дату публикации?

en: Do some magical
ru: Сделать некоторые магические

en: Driver info
ru: Информация для водителя

en: Driver’s Age
ru: Возраст водителя

en: Driver’s Age:
ru: Возраст водителя

en: Driver’s Name
ru: Ф.И.О. водителя:

en: Driver’s Name:
ru: Ф.И.О. водителя:

en: Drop Off
ru: Возврат

en: Drop-off Date
ru: Дата сдачи

en: Drop-off Date Time
ru: Дата и время сдачи

en: Drop-off Time
ru: Время высадки

en: Drop-off Time:
ru: Дата сдачи

en: Drop-off:
ru: Место сдачи

en: Drop-off:
ru: Место сдачи

en: Due at pick-up
ru: Дополнительные опции

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Duration (days)
ru: Продолжительность (дней)

en: Duration :
ru: Продолжительность

en: Duration Days
ru: Продолжительность дня

en: Duration Days
ru: Продолжительность дня

en: Duration:
ru: Продолжительность

en: Duration:
ru: Продолжительность

en: E-mail Car Agent
ru: Агент автомобиль электронной почты

en: E-mail of Rental Agent which will receive email when new booking is recorded
ru: E-почта владельца, который будет получать сообщения на электронную почту, при появлении новых заказов.

en: Earning This Month
ru: Начисление в этом месяце

en: Edit
ru: Редактировать

en: Edit %s
ru: Редактировать %s

en: Edit Activity
ru: Редактировать активность

en: Edit Activity Booking
ru: Редактировать активность Бронирование

en: Edit Attribute
ru: Редактировать атрибут

en: Edit Car
ru: Редактирование автомобилей

en: Edit Car Booking
ru: Изменить бронирование автомобилей

en: Edit Coupon Code
ru: Редактировать код купона

en: Edit Hotel
ru: Редактировать объект

en: Edit Hotel Booking
ru: Изменить бронирование

en: Edit Layout
ru: Изменить шаблон

en: Edit Location
ru: Редактировать Местоположение

en: Edit Location Type
ru: Изменить тип расположения

en: Edit Order
ru: Редактировать ордер

en: Edit Pickup Feature
ru: Изменение раскладки функция

en: Edit Rental
ru: Редактировать Прокат

en: Edit Rental
ru: Изменить Аренду

en: Edit Rental Booking
ru: Изменить бронирование и аренда

en: Edit Room
ru: Редактировать номер

en: Edit Room Rental
ru: Изменить номер

en: Edit Tour
ru: Редактировать тур

en: Edit Tour
ru: Изменить маршрут

en: Edit Tour Booking
ru: Изменить бронирование тура

en: Edit Tour Categories
ru: Редактировать Категории туров

en: Edit rental room
ru: Изменить Аренда помещений

en: Edit this page.
ru: Редактировать эту страницу.

en: Edit this post.
ru: Редактировать этот материал

en: Effect Speed
ru: Скорость эффекта

en: Email
ru: Эл. почта:

en: Email :
ru: Эл. почта:

en: Email From Address
ru: Электронной почты с адреса

en: Email From Name
ru: Письмо от имени

en: Email is not valid
ru: Адрес электронной почты не действителен

en: Email sent
ru: E-mail отправлено

en: Empty tab. Edit page to add content here.
ru: Пустая вкладка. Измените страницу, чтобы добавить содержимое.

en: Enable Demo Mode
ru: Включить демонстрационный режим

en: Enable Nice Scroll
ru: Включить хороший прокрутки

en: Enable Partner Feature
ru: Включить функцию партнера

en: Enable Review
ru: Включить отзывы?

en: Enable Street Views
ru: Включить просмотр улиц

en: Enable Tax
ru: Включить налог

en: Enable tax calculations
ru: Включить расчет налогов

en: End Date
ru:  Заканчивая

en: End date
ru: Дата окончания

en: Enter Youtube or Vimeo video link (Eg: https://www.youtube.com/watch?v=JL-pGPVQ1a8)
ru: Ссылка Youtube или Vimeo (Пр: https://www.youtube.com/watch?v=JL-pGPVQ1a8)

en: Equipment
ru: Дополнительные опции

en: Equipment Price List
ru: Прайс-лист оборудования

en: Equipments:
ru: Дополнительные опции:

en: Equipments:
ru: Дополнительные опции:

en: Error : Create Activity not successfully !
ru: Ошибка: Не успешно!

en: Error : Create Cars not successfully !
ru: Ошибка: Не успешно!

en: Error : Create Cruise not successfully !
ru: Ошибка: Не успешно!

en: Error : Create Location not successfully !
ru: Ошибка:  Расположение создано  не успешно!

en: Error : Create Rental not successfully !
ru: Ошибка: Не успешно!

en: Error : Create cruise cabin not successfully !
ru: Ошибка: Не успешно!

en: Event
ru: Событие

en: Ex : 500ms
ru: Вкл: 500 мс

en: Example: <br>Input "fa-desktop" for <a href="http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/icons/" target="_blank" >Fontawesome</a>,<br>Input "im-pool" for <a href="https://icomoon.io/" target="_blank">Icomoon</a>
ru: Пример:<br>Ввод "fa-desktop" для <a href="http://fortawesome.github.io/Font-Awesome/icons/" target="_blank">Fontawesome</a>,<br>Ввод im-pool для <a href="https://icomoon.io/" target="_blank">Icomoon</a>

en: Excellent
ru: Отлично

en: Exceptional
ru: Исключение

en: Exchange rate
ru: Валютный курс

en: Exchange rate vs Primary Currency
ru: Обменный курс против основных валют

en: Exclude Products
ru: Исключить товары

en: Execution Time
ru: Проживание

en: Expiry Date
ru: Срок действия

en: Explore
ru: Узнать больше

en: External Booking
ru: Внешнее бронирование

en: Extra
ru: Дополнительные услуги:

en: Extra Price
ru: Дополнительные услуги:

en: Extra prices
ru: Дополнительные услуги:

en: Extra profile information
ru: Дополнительный профиль информация

en: Extra small
ru: Очень маленькая

en: Extra:
ru: Дополнительные услуги:

en: Facebook Login
ru: Facebook логин

en: Fade
ru: Затухание

en: Fahrenheit (f)
ru: Фаренгейт (f)

en: Fax Number
ru: Факс

en: Feature only top search
ru: Есть только топ поиска

en: Feature's icon
ru: Значок компонента

en: Featured
ru: Лучшее

en: Featured Image
ru: Изображение объекта

en: Features
ru: Услуги

en: Field
ru: Поле

en: Field Atrribute
ru: Поле Atrribute

en: Field Size
ru: размеры делянки

en: Filter
ru: Фильтр

en: Filter By
ru: Фильтр по

en: Filter By:
ru: Фильтр по:

en: Filter by Date from
ru: Фильтр по дате с

en: Filter by Date to
ru: Фильтр по дате в

en: Filter by customer name
ru: Фильтр по имени клиента

en: Find Your Perfect Trip
ru: Твой космический отдых!

en: First Name
ru: Имя

en: First name
ru: Имя

en: First name
ru: Имя

en: Fixed Price
ru: Измененная цена

en: Footer Social
ru: Footer Социальная

en: Footer Template
ru: Шаблон нижнего колонтитула

en: Form Title
ru: Заголовок формы

en: Form's direction
ru: Направление формы

en: Four
ru: 4

en: Free
ru: Бесплатно

en: From
ru: От

en: From version 1.1.9 you can edit email template for Admin, Partner, Customer by use our shortcodes system with some layout we ready build in. Below is the list shortcodes you can use
ru: Начиная с версии 1.1.9 вы можете редактировать шаблон электронной почты для администратора, Партнер, Клиенту использовать нашу систему Шорткоды с некоторой макете Мы готовы построить в. Ниже наименее шорткоды вы можете использовать

en: Full Name
ru: Полное имя

en: Full Width
ru: На всю ширину

en: Full height
ru: Полная высота

en: Gallery
ru: Галерея

en: Gamma
ru: Гамма

en: General
ru: Главная

en: General Settings
ru: Общие настройки

en: Good
ru: Хорошо

en: Google Fonts
ru: Google шрифты

en: Google Login
ru: Логин Google

en: Grid
ru: Сетка

en: Grid Style 2
ru: Стиль сетки 2

en: Grid view
ru: Сеткой

en: Guests
ru: Гость

en: HTML Code
ru: HTML код

en: Half height
ru: Половина высоты

en: Header Search - Order By
ru: Заголовок Поиск - Сортировать по

en: Header Search - Search by
ru: Заголовок Поиск - Поиск по

en: Heading fonts
ru: Заголовком шрифты

en: Height
ru: Высота

en: Hi
ru: Здравствуйте

en: Hierarchical
ru: По иерархии

en: Hierarchy
ru: Иерархия

en: Hold
ru: Удержание

en: Home
ru: Главная

en: Home Airport
ru: Домашний аэропорт

en: Horizontal form
ru: Горизонтальная форма

en: Host Name
ru: Имя узла

en: Hot Deals
ru: Горящие предложения

en: Hotel
ru: Объект

en: Hotel - Room Name
ru: Объект - Название номера

en: Hotel :
ru: Объект/гостиница

en: Hotel Address
ru: Адрес объекта

en: Hotel Booking
ru: Бронирование

en: Hotel Bookings
ru: Бронирование

en: Hotel Description
ru: Описание объекта

en: Hotel Detail
ru: Детали объекта

en: Hotel Detail Layout
ru: Шаблон деталей объекта

en: Hotel Details
ru: Детализация

en: Hotel E-mail
ru: Электронная почта

en: Hotel Email
ru: E-mail объекта

en: Hotel Fax Number
ru: Номер факса здравницы

en: Hotel Filter Box
ru: Отель фильтр

en: Hotel Logo
ru: Логотип объекта

en: Hotel Near
ru: Объект вблизи

en: Hotel Nearby Range
ru: Отель поблизости диапазон

en: Hotel Phone
ru: Телефон объекта

en: Hotel Phone Number
ru: Телефонный номер здравницы

en: Hotel Policy
ru: Политика отеля

en: Hotel Reviews
ru: Отзывы Гостиницы

en: Hotel Room Amenities
ru: Удобства в номере отеля

en: Hotel Room Layout
ru: Макет для этого номера

en: Hotel Search Fields
ru: Поля Поиск отеля

en: Hotel Search Layout
ru: Макет Поиск отеля

en: Hotel Search Sidebar 1
ru: Поиск отеля боковой панели 1

en: Hotel Search Sidebar 2
ru: Поиск отеля боковой панели 2

en: Hotel Stars
ru: Число звезд

en: Hotel Statistics
ru: Статистика объектов

en: Hotel Video
ru: Видео здравницы

en: Hotel Website
ru: Веб сайт

en: Hotel Website. Ex: <em>http://domain.com</em>
ru: Веб сайт. Обр.: <em>http://domain.com</em>

en: Hotel policy
ru: Политика отеля

en: Hotel star
ru: Рейтинг объекта

en: Hotels
ru: Объект

en: Hotels Near
ru: Объекты вблизи

en: Hotels from
ru: - Вариант(ы) от

en: Hour
ru: Час

en: Hours
ru: Час.

en: Hover
ru: При наведении

en: Hover Hold
ru: Наведите Hold

en: How many time this coupon can be used. Left empty for unlimited
ru: Сколько раз этот купон может быть использован. Оставить пустым для неограниченного

en: Huge
ru: Огромные

en: I have read and accept the
ru: Я прочитал и принимаю

en: I have read and accept the %s
ru: Я прочитал и принимаю %s

en: Icon
ru: Иконка

en: Icon
ru: Иконка

en: Icon Group
ru: Иконка группы

en: Icon hover
ru: Наведите значок

en: Icon next to the tab title
ru: Значок рядом с названием вкладки

en: Image
ru: Изображение

en: Image color change failed.
ru: Изменение прозрачности не удалось

en: Image format : jpg, png, gif . We recommend size 800x600
ru: Формат изображения: JPG, PNG, GIF. Мы рекомендуем размер 800х600

en: Image grayscale failed.
ru: Изображение в оттенках серого не удалось.

en: Image negate failed.
ru: Негатив изображения не получен.

en: Image opacity change failed.
ru: Изменение прозрачности не удалась

en: Image rotate failed.
ru: Поворот изображения не выполнен.

en: Images in
ru: Изображения в

en: Images not in
ru: Образы не в

en: Important: You will be redirected to PayPal's website to securely complete your payment.
ru: Важно: Вы будете перенаправлены на сайт PayPal для безопасного завершения платежа.

en: Incomplete
ru: Не завершено

en: Infant
ru: Младенец

en: Infant Price
ru: Цена за Младенца

en: Infant price
ru: Цена за Младенца

en: Info
ru: Инфо

en: Info setting
ru: Параметр info

en: Infomation
ru: Информация

en: Information
ru: Информация

en: Information:
ru: Информация:

en: Informations
ru: Информация

en: Informtion
ru: информация

en: Inner Block
ru: Внутренний блок

en: Inner Full
ru: Внутренний полный

en: Input
ru: Ввод

en: Input ID element
ru: Элемент ввода ID

en: Input html social
ru: Ввода html социальной

en: Install Plugins
ru: Установить плагины

en: Install Required Plugins
ru: Установить необходимые плагины

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ru: Установить плагин %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
ru: Установить плагин: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ru: Уставить и активировать плагин %1$s (%2$d/%3$d)

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ru: Кажется, мы не можем найти то, что вы ищете. Может быть, получится через форму поиска.

en: Item
ru: Объект

en: Item :
ru: Объект:

en: Item Sales Count
ru: Количество товара в продаже

en: Item Size
ru: Пункт Размер

en: Items per row
ru: Элементы каждой строки

en: Kelvin (k)
ru: Кельвин (k)

en: Key Number
ru: Содержание

en: LAST MINUTE DEALS!
ru: ГОРЯЩИЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ!

en: Label Type
ru: Обозначение Вид

en: Large
ru: Большой

en: Large-box column size
ru: Размер столбца большого box

en: Largest Selection
ru: Самый большой выбор

en: Last Minute Deal
ru: Последний момент сделки

en: Last Minute Deals
ru: ГОРЯЩИЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ!

en: Last Name
ru: Фамилия

en: Last name
ru: Фамилия

en: Last name
ru: Фамилия

en: Lastest booking
ru: Последние бронирования

en: Latitude
ru: Широта

en: Latitude <a href="http://www.latlong.net/" target="_blank">Get here</a>
ru: Широта, <a href="http://www.latlong.net/" target="_blank">получить здесь</a>

en: Latitude, you can get it from  <a target='_blank' href='http://www.latlong.net/convert-address-to-lat-long.html'>here</a>
ru: Широта, вы можете получить его от <a target='_blank' href='http://www.latlong.net/convert-address-to-lat-long.html'>здесь</a>

en: Latitude:
ru: Широта

en: Layout
ru: Макет

en: Layout 1 Size
ru: Размер шаблона 1

en: Layout 1 size
ru: Размер шаблона 1

en: Layout 2 Size
ru: Размер шаблона 2

en: Layout Box size
ru: Размер боксового шаблона

en: Layout Dashboard
ru: Компоновка Панель приборов

en: Layout Normal size
ru: Нормальный размер шаблона

en: Layouts
ru: Шаблоны

en: Layouts
ru: Шаблоны

en: Leave a Reply to %s
ru: Оставить комментарий для %s

en: Leave a Review
ru: Оставить отзыв

en: Leave empty for disallow deposit payment
ru: Оставьте пустым если нет  задатка

en: Left
ru: Слева

en: Left (£99.99)
ru: Слева (£99.99)

en: Left empty for unlimited
ru: Оставить пустым для неограниченного

en: Left with space (£ 99.99)
ru: Слева с пространством (£ 99.99)

en: Less
ru: Свернуть

en: Light
ru: Светлый

en: Lightness
ru: Светлота

en: Limit per User
ru: Лимит на пользователя

en: Limit per coupon
ru: Максимальная стоимость купона

en: Link
ru: Ссылка

en: Link Buttons
ru: Кнопки ссылки

en: Link Iframe
ru: Ссылки Iframe

en: List Image
ru: Список изображения

en: List view
ru: Списком

en: List view or Grid view
ru: Представление списка или сетки

en: Load More
ru: Загрузить еще

en: Loading Maps
ru: Загрузка карты

en: Loading...
ru: Загрузка...

en: Location
ru: Расположение

en: Location Setting
ru: Настройка местоположения

en: Location Settings
ru: Настройка локации

en: Location Type
ru: Тип местоположения

en: Location search
ru: Поиск Местоположение

en: Location select
ru: Выбор расположения

en: Location settings
ru: Настройка локации

en: Locations
ru: Расположение

en: Login
ru: Вход

en: Login/Register on %s
ru: Вход/Регистрация на %s

en: Login/Register on Traveler
ru: Войти/зарегистрироваться на путешественника

en: Logo
ru: Логотип

en: Logo Retina
ru: Логотип

en: Logo in Email
ru: Логотип в электронной почте

en: Longitude
ru: Долгота

en: Longitude:
ru: Долгота

en: Looking for %s
ru: Поиск %s

en: Main Color
ru: Основной цвет

en: Main wrap background
ru: Главная обертывание фон

en: Make sure your check-out date is at least 1 day after check-in.
ru: Убедитесь, что дата Вашего выезда по крайней мере 1 день после регистрации.

en: Map Style:
ru: Стиль карты

en: Map Zoom
ru: Увеличение карты

en: Map style
ru: Стиль карты

en: Max Adults
ru: Макс. Взрослых

en: Max Adults In Room
ru: Макс. взрослых в номере

en: Max Children
ru: Макс. детей

en: Max Children In Room
ru: Макс. детей в номере

en: Max No. People
ru: Макс.  кол-во чел.

en: Max Number of People
ru: Макс. кол-во людей

en: Max Of Number
ru: Макс кол-во

en: Max adult
ru: Макс Взрослый

en: Max children
ru: Макс детей

en: Max number of people
ru: Макс. кол-во людей

en: Max of Adult
ru: Максимум взрослых

en: Max of Children
ru: Максимум детей

en: Max of number
ru: Макс кол-во

en: Max people
ru: Макс.  кол-во чел.

en: Maximum People
ru: Макс. кол-во чел.

en: Maximum number of people
ru: Макс. кол-во людей

en: Maximum spend
ru: Тратить максимум

en: Media video
ru: Медиа видео

en: Media(Video URL or Audio URL)
ru: СМИ (видео или аудио URL)

en: Medium
ru: Средний

en: Member Since
ru: Участник с

en: Menu Dashboard
ru: Меню Панель приборов

en: Message
ru: Текст сообщения:

en: Min Price
ru: Минимальная цена

en: Minimum days to book before arrival
ru: Минимум дней, чтобы заказать до прибытия

en: Minimum days to book before rental
ru: Минимум дней, чтобы заказать аренду до того

en: Minimum days to book room
ru: Минимум дней бронировать номер

en: Minimum hours to book
ru: Минимум часов, чтобы забронировать

en: Minimum spend
ru: Тратить минимум

en: Modified
ru: Дате изменения

en: Monthly Archives : %s
ru: Архив по месяцам: %s

en: More
ru: Подробнее

en: Most recent booking for this %s was %s
ru: Последнее бронирование данный %s предоставил %s

en: Move from top
ru: Перемещение сверху

en: Move horizontal
ru: Переместите горизонтальный

en: My Account
ru: Мой аккаунт

en: My Activities
ru: Мой досуг

en: My Car
ru: Мой автомобиль

en: My Cars
ru: Мои Автомобили

en: My Cruise
ru: Мой круиз

en: My Cruise Cabin
ru: Моя каюта круиз

en: My Hotel
ru: Мои объекты

en: My Location
ru: Мое местонахождение

en: My Rental
ru: Моя аренда

en: My Rental Room
ru: Мой номер

en: My Room
ru: Мои номера

en: My Tour
ru: Мой тур

en: My Tours
ru: Мои туры

en: My Travel Photos
ru: Мои фотографии путешествий

en: My account dashboard page
ru: Мой аккаунт приборной панели

en: Name
ru: Название

en: Name (A-Z)
ru: По названию (А-Я)

en: Name (Z-A)
ru: По названию (Я-А)

en: Name *
ru: Имя*

en: Name Activity
ru: Имя действия

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ru: Имя атрибута (как показано на переднем конце).

en: Name of Activity
ru: Название досуга

en: Name of Hotel
ru: Название объекта

en: Name of Rental
ru: Название объекта по аренде

en: Name of Tour
ru: Название тура

en: Name*
ru: Имя*

en: New
ru: Новое

en: New %s
ru: Новый %s

en: New Activity
ru: Новая активность

en: New Car
ru: Новый автомобиль

en: New Coupon Code
ru: Новый код купона

en: New Hotel
ru: Новый объект

en: New Layout
ru: Новый шаблон

en: New Location
ru: Новая локация

en: New Location Type Name
ru: Название Нового Местоположения

en: New Order
ru: Новый заказ

en: New Password
ru: Новый пароль

en: New Password Again
ru: Подтвердите новый пароль

en: New Pickup Feature Name
ru: Новое имя раскладки функция

en: New Rental
ru: Новая аренда

en: New Room
ru: Новый номер

en: New To Traveler?
ru: Новое для путешественника?

en: New Tour
ru: Новый тур

en: New Tour Type Name
ru: Новый тур Тип Название

en: Newer Comments &rarr;
ru: Новые комментарии &rarr;

en: Newspaper
ru: Газета

en: Next
ru: Следующая

en: Next &rarr;
ru: Следующая >>

en: Next Page
ru: Следующая страница

en: Next tab
ru: Следующая вкладка

en: No
ru: Нет

en: No Activity
ru: Нет активных

en: No Activity found in Trash.
ru: В корзину обнаружено никакой активности.

en: No Activity found.
ru: Нет активностей

en: No Booking History
ru: Нет истории заказов

en: No Cars
ru: Автомобили из

en: No Cars found in Trash.
ru: Нет машин в мусор.

en: No Cars found.
ru: Не найденные автомобили.

en: No Coupon Code found in Trash.
ru: Ни одного купона не найдено в Корзине

en: No Coupon Code found.
ru: Купон-код не найден.

en: No Cruise
ru: Не круиз

en: No Cruise Cabin
ru: Кабина не круиз

en: No Hotel
ru: Нет объектов

en: No Layouts found in Trash.
ru: Макеты не найдены в корзине

en: No Layouts found.
ru: Шаблоны не найдены.

en: No Orders found in Trash.
ru: В корзину заказов.

en: No Orders found.
ru: Заказы не найдено.

en: No Pickup Features found.
ru: Функции не пикап.

en: No Pickup Location Type.
ru: Тип не местоположения раскладки.

en: No Pickup Tour Categories.
ru: Нет Самовывоз Категории туров

en: No Rental
ru: Запрет на передачу во временное пользование.

en: No Rental found in Trash.
ru: Не Прокат, в мусор.

en: No Rental found.
ru: Прокат не найдено.

en: No Room
ru: Нет места

en: No Tour
ru: Нет тура

en: No Tours
ru: Туры от

en: No Tours found in Trash.
ru: Не туры в мусор.

en: No Tours found.
ru: Туры не найдено.

en: No Wishlist
ru: Без пожеланий

en: No attributes currently exist.
ru: В настоящее время не существует никаких признаков.

en: No data
ru: Нет данных

en: No hotel found
ru: Варианты не найдены

en: No hotels found in Trash.
ru: Нет объекта в Корзине.

en: No hotels found.
ru: Объект не найден.

en: No locations found in Trash.
ru: Места не найти в мусор.

en: No locations found.
ru: Не найдено разположений

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ru: Меню не было создано. <a href="%s">Создать</a> .

en: No rental found
ru: Не нашли Прокат

en: No reviews
ru: Еще нет отзывов

en: No rooms found in Trash.
ru: Нет номеров в Корзине.

en: No rooms found.
ru: Номера не найдены.

en: No select
ru: Нет выбора

en: No. Adults
ru: Взрослые места

en: No. Beds
ru: Число кроватей

en: No. Children
ru: Детские места

en: No. Infant
ru: Места для младенцев

en: No. adults
ru: Взрослые места

en: No. beds
ru: Число кроватей

en: No. children
ru: Детские места

en: None
ru: Отсутствует

en: Noon
ru: 12:00

en: Normal
ru: Нормальный

en: Normal booking
ru: Нормальное бронирование

en: Not Available
ru: Недоступен

en: Not set default layout !
ru: Не установлен шаблон по умолчанию!

en: Not what you're looking for?
ru: Не то, что вы ищете?

en: Not what you're looking for?
ru: Не то, что вы ищете?

en: Now %d user(s) seeing this %s
ru: Сейчас %d человек(а) смотрит данный %s

en: Now our system make a booking for you with info below:
ru: Теперь наша система сделать бронирование для вас с деталями ниже:

en: Number
ru: Номер

en: Number
ru: Число

en: Number Location
ru: Номер места

en: Number cars
ru: Количество автомобилей

en: Number hotel
ru: Номер отеля

en: Number of Adults
ru: Количество взрослых

en: Number of Adults in room
ru: Количество взрослых в номере

en: Number of Beds
ru: Кол-во кроватей

en: Number of Beds in room
ru: Количество кроватей в номере

en: Number of Children
ru: Количество детей

en: Number of Children in room
ru: Количество детей в номере

en: Number of Hours
ru: Количество часов

en: Number of Image to show:
ru: Количество изображений для отображения:

en: Number of Rooms
ru: Количество данных номеров

en: Number of car for Rent
ru: Количество автомобилей в аренду

en: Number of children stay free
ru: Количество детей проживают бесплатно

en: Number of comments to show:
ru: Количество комментариев:

en: Number of days before the arrival
ru: Количество дней до прибытия

en: Number of feature
ru: Номер компонента

en: Number of posts to show:
ru: Количество отображаемых записей:

en: Number of rental available for booking
ru: Кол-во доступных для бронирования аренды

en: Number of rooms
ru: Кол-во номеров

en: Number of rooms available for booking
ru: Кол-во доступных для бронирования номеров

en: Number of rooms:
ru: Кол-во номеров

en: Number of row
ru: Количество строк

en: Number post of row
ru: Пост номер строки

en: Number tour
ru: Номер тура

en: Numbers
ru: Числа

en: Numbers of Rental
ru: Кол-во номеров

en: OR
ru: ИЛИ

en: Off
ru: Выкл

en: On
ru: Вкл

en: On the Map
ru: На карте

en: On-Off
ru: Вкл./Выкл.

en: On/Off
ru: Видимость

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo;
ru: Одна мысль о &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Only in Featured Location
ru: Только в Рекомендуемые

en: Only verified guests can leave a review. After check-out, you"ll  receive an invitation to review your stay
ru: Только проверенные гости могут оставить отзыв. После отъезда, Вы получите приглашение для размещения отзыва о Вашем пребывании.

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Opacity : 0-100
ru: Непрозрачность: 0-100

en: Order
ru: Порядок

en: Order #%s
ru: Заказ %s

en: Order By
ru: Сортировать по

en: Order Code is not exists
ru: Код заказа-не существует

en: Order Date
ru: Заказ от

en: Order ID must be specify
ru: Необходимо указать идентификатор заказа

en: Order Items
ru: Заказ позиции

en: Order Setting
ru: Порядок настройки

en: Orders
ru: Заказы

en: Origin Price
ru: Исходная цена

en: Origin Price:
ru: Исходная цена:

en: Other
ru: Другое

en: Other Facility
ru: Дополнительно

en: Other Options
ru: Другие опции

en: Other Social Link
ru: Другие социальные связи

en: Other facility
ru: Дополнительно

en: Overview
ru: Общие сведения

en: Owner Website
ru: Владелец веб-сайта

en: Owner description
ru: Описание владельца

en: Page %s
ru: Стр. %s

en: Page Options
ru: Настройки страницы

en: Page Setting
ru: Параметры  страницы

en: Page Sidebar
ru: Страница сайдбара

en: Page for footer
ru: Страница для нижнего колонтитула

en: Parallax
ru: Параллакс

en: Parent
ru: Родительская

en: Parent %s
ru: Родительские %s

en: Parent Activity:
ru: Активность родителей:

en: Parent Cars:
ru: Родитель автомобили:

en: Parent Coupon Code:
ru: Родитель Купона

en: Parent Hotels:
ru: Родитель Отели:

en: Parent Layout:
ru: Родительский шаблон:

en: Parent Locations:
ru: Родитель места:

en: Parent Orders:
ru: Родитель заказы:

en: Parent Rental:
ru: Аренда родителя:

en: Parent Rooms:
ru: Родительской комнаты:

en: Parent Tour:
ru: Исходный тур:

en: Partner
ru: Партнер

en: Partner's Post must be aprroved by admin
ru: Должность партнера должны быть aprroved по администратора

en: Passenger
ru: Пассажир

en: Passengers
ru: Passengers:

en: Password
ru: Пароль (Password)

en: Password length must be greater than 6
ru: Длина пароля должна быть больше 6

en: Pay Amount
ru: Сумма к оплате

en: Pay Amount :
ru: Сумма к оплате:

en: Payment
ru: Оплата

en: Payment Method
ru: Способ оплаты

en: Payment Method :
ru: Способ оплаты:

en: Payment Settings
ru: Настройка оплаты

en: Payment Success Page
ru: Оплата прошла успешно

en: Payment Success or Thank you page
ru: Страница оплаты успех или Спасибо

en: Payment via Paypal
ru: Оплата через Paypal

en: Paypal
ru: Онлайн оплата PayPal

en: Paypal API Username
ru: Имя пользователя PayPal API

en: Paypal Email
ru: PayPal E-mail

en: Paypal Enable Sandbox
ru: Включить Paypal Песочница

en: Pending
ru: Ожидание

en: People
ru: Люди

en: Per night
ru: За сутки

en: Percent of total price
ru: Процент от общей стоимости

en: Percent of total price for the canceling
ru: Процент от общей стоимости для отмены

en: Percentage of Discount
ru: Скидка в %

en: Personal Information
ru: Личная информация

en: Phone
ru: Телефон

en: Phone
ru: Телефон

en: Phone :
ru: Тел.:

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Photos
ru: Фото

en: Pick Up
ru: Получение

en: Pick your own image for this hotel
ru: Выбрать собственное изображение для этого объекта

en: Pick-up Date
ru: подобрать дату

en: Pick-up Date Time
ru: Пикап Дата и время

en: Pick-up Time
ru: Время встречи

en: Pick-up Time:
ru: Дата приема:

en: Pick-up:
ru: Место приема:

en: Pick-up:
ru: Место приема:

en: Pickup Features
ru: Передача автомобиля

en: Pingback:
ru: Уведомление:

en: Place Order
ru: Разместить заказ

en: Pleasant
ru: Приятный

en: Please accept our terms and conditions
ru: Примите условия использования

en: Please fill all required fields
ru: Пожалуйста, заполните все обязательные поля

en: Please provide Host Name(s)
ru: Просьба представить имена хоста

en: Please select Adult and  Children number
ru: Пожалуйста, выберите количество взрослых и детей

en: Please select Check-in and Check-out date
ru: Пожалуйста, выберите дату заезда и выезда

en: Please select Check-in date
ru: Выберите дату заезда

en: Please select Check-out date
ru: Выберите дату выезда

en: Please select adult number
ru: Пожалуйста, выберите количество взрослых

en: Please select children number
ru: Пожалуйста, выберите количество детей

en: Please select the ages of children
ru: Пожалуйста, выберите возраст детей

en: Please use youtube or vimeo video
ru: Пожалуйста, используйте youtube или vimeo видео

en: Please, provide an attribute name, slug and type.
ru: Пожалуйста, предоставьте имя атрибута, пули и тип.

en: Plugin activation failed.
ru: Плагин не удалось активировать.

en: Poor
ru: Плохо

en: Popular Location Type
ru: Популярные места типа

en: Popular Pickup Features
ru: Популярные раскладки функции

en: Popular Tour Categories
ru: Популярные Категории туров

en: Position
ru: Позиция

en: Position Icon
ru: Позиция значок

en: Position Layout
ru: Положение шаблона

en: Position Social
ru: Социальное положение

en: Position Tooltip
ru: Положение подсказки

en: Post Comment
ru: Отправить

en: Post Discussion
ru: Обсуждение поста

en: Post Select Ajax
ru: После выбора Ajax

en: Post Sidebar Setting
ru: Настройка боковой панели Почта

en: Post Types
ru: Типы записей

en: Post number
ru: Пост номер

en: Posts Per Page
ru: Публикаций на странице

en: Preview
ru: Предварительный просмотр

en: Previous
ru: Предыдущая

en: Previous Page
ru: Предыдущая страница

en: Previous tab
ru: Предыдущая вкладка

en: Price
ru: Цена

en: Price ($)
ru: Цена

en: Price (%s)
ru: Цена (%s)

en: Price (high to low)
ru: Цена (с высокой до низкой)

en: Price (hight to low)
ru: Цена с высокой до низкой

en: Price (low to high)
ru: Цена (с низкой до высокой)

en: Price :
ru: Цена:

en: Price AVG
ru: Цена

en: Price Avg
ru: Средняя цена

en: Price Custom Settings
ru: Настройка индивидуального прайса

en: Price Max
ru: Макс цена

en: Price Per
ru: Цена за

en: Price Per Night
ru: Цена за сутки

en: Price Per night
ru: Цена за сутки

en: Price Settings
ru: Расценки

en: Price Unit
ru: Цена за штуку

en: Price by Date
ru: Цена по дате

en: Price by number of day/hour
ru: Цена по количеству день / час

en: Price by number of day|hour
ru: Цена по количеству день | час

en: Price per Adult
ru: Цена за взрослого

en: Price per Child
ru: Цена за ребенка

en: Price per Day
ru: Цена за сутки

en: Price per Hour
ru: Цена в час

en: Price per Infant
ru: Цена за младенца

en: Price per person?
ru: Стоимость на человека?

en: Price setting
ru: Установление цен

en: Price:
ru: Цена

en: Prices
ru: Стоимость

en: Primary
ru: главный

en: Primary Currency
ru: Основная валюта

en: Primary Navigation
ru: Основная навигация

en: Product Select Ajax
ru: Выберите продукт Ajax

en: Product:
ru: Продукт:

en: Products
ru: Товары

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
ru: Продукты, которые не должны быть в корзине, чтобы использовать этот купон или, &quot;скидки на продукты , продукция которого не сбрасывать со счетов.

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
ru: Продукты, которые не должны быть в корзине, чтобы использовать этот купон или, скидки на продукты , продукция которого не сбрасывать со счетов.

en: Programes
ru: Программы

en: Properties Near %s
ru: Недвижимость вблизи %s

en: Property
ru: Недвижимость

en: Property Description
ru: Описание недвижимости

en: Property Review
ru: Обзор недвижимости

en: Rand
ru: Ранд

en: Rate
ru: курс

en: Read More
ru: Читать дальше

en: Read more
ru: Подробнее...

en: Ready to publish your first post? <a href=#>Get started here</a>.
ru: Готовы опубликовать свою первую запись? <a href="#">Начните здесь</a>.

en: Recent Comments
ru: Последние комментарии

en: Recent Posts
ru: Свежие публикации

en: Redirect to after login
ru: Перенаправлять после входа в систему:

en: Redirect to after logout
ru: Перейти на после выхода из системы

en: Refresh
ru: Обновление

en: Regular Price
ru: Обычная цена

en: Remove
ru: Удалить

en: Remove to wishlist
ru: Убрать из Избранного

en: Rental
ru: Аренда

en: Rental Address
ru:  Адрес Аренды

en: Rental Booking
ru: Аренда бронирование

en: Rental Bookings
ru: Аренда Бронирование

en: Rental Bookings/Reservations
ru: Аренда Бронирование / резервирование

en: Rental Calendar
ru:  Календарь Аренды

en: Rental Custom Base
ru: Аренда на заказ

en: Rental Description
ru: Описание Аренды

en: Rental Details
ru: Подробнее

en: Rental Email
ru: Аренда электронной почты

en: Rental Gallery
ru: Галерея проката

en: Rental Information
ru: Информация об аренде

en: Rental Informations
ru:  Информация об Аренде

en: Rental Name
ru: Прокат имя

en: Rental Option
ru: Вариант аренды

en: Rental Options
ru: Опции аренды

en: Rental Phone
ru: Аренда телефона

en: Rental Price
ru: Стоимость аренды

en: Rental Prices
ru: Стоимость аренды

en: Rental Room
ru: Арендовать комнату

en: Rental Room Custom Base
ru: Аренда комнат на заказ

en: Rental Search Fields
ru: Аренда поля поиска

en: Rental Search Layout
ru: Шаблон поиска аренды

en: Rental Search Sidebar 1
ru: Аренда Поиск боковой панели 1

en: Rental Search Sidebar 2
ru: Аренда Поиск боковой панели 2

en: Rental Single Layout
ru: Прокат макетной

en: Rental Statistics
ru: Статистика аренды

en: Rental Total
ru: Прокат всего

en: Rental Website
ru: Аренда веб-сайт

en: Rental doese not exists
ru: Прокат не существует

en: Rental external booking
ru: Аренда внешний номер

en: Rental room
ru: Арендовать комнату

en: Rental rooms
ru: Аренда помещений

en: Rental's Feature
ru: Прокат в функцию

en: Rentals
ru: Аренда

en: Rentals from
ru: Аренда от

en: Reports
ru: Отчеты

en: Request Booking
ru: Запрос бронирования

en: Required
ru: Требуется

en: Resend Email
ru: Отправить письмо еще раз

en: Restriction
ru: Рестрикция

en: Review
ru: Отзыв

en: Review Content
ru: Содержание отзыва

en: Review Score
ru: Оценка по обзорам:

en: Review Text
ru: Текст отзыва

en: Review Title
ru: Заголовок отзыва

en: Review are closed
ru: Отзывы закрыты

en: Review does not exists
ru: Обзор не существует

en: Review must be approved by admin
ru: Обзор должен быть одобрен администратором

en: Reviewing are not available
ru: Обзоры не доступны

en: Reviews
ru:  Отзывы

en: Right
ru: Справа

en: Right (99.99£)
ru: Право (£99.99)

en: Right after the opening %s tag.
ru: Сразу после тега открытия %s.

en: Right to left
ru: Справа налево

en: Right with space (99.99 £)
ru: Прямо с пространством (£99.99)

en: Room
ru: Номер

en: Room :
ru: Номер:

en: Room Description
ru: Описание номера

en: Room Facility
ru: Детализация

en: Room Footage
ru: Площадь номера

en: Room Footage (square feet)
ru: Метраж помещения (кв. м.)

en: Room Host Name is required!
ru: Номер имя узла не требуется!

en: Room Info
ru: Описание номера

en: Room Information
ru: Информация о номерах

en: Room Name
ru: Название номера

en: Room Number :
ru: Номер апартамента:

en: Room Origin Price
ru: Номер Происхождение Цена

en: Room Price
ru: Стоимость номера

en: Room Related
ru: Номера объекта

en: Room Setting
ru: Параметры номера

en: Room Type
ru: Тип номера

en: Room external booking
ru: Номер внешнего бронирования

en: Room footage
ru: Площадь номера

en: Room footage (square feet)
ru: Метраж помещения (кв. м.)

en: Room infomation is required
ru: Требуется информация о номере

en: Room(s)
ru: Номер(а)

en: Rooms
ru: Номера

en: Round Icon
ru: Круглый значок

en: Row ID
ru: Идентификатор строки

en: Rows
ru: Строки

en: SEO Description
ru: Описание

en: SEO Title
ru: Без заголовка

en: SEO options
ru: Налоговые параметры

en: SIMILAR TOUR
ru: ПОДОБНЫЙ ТУР

en: SIMILAR TOUR(S)
ru: ПОДОБНЫЙ ТУР (S)

en: ST About Icon
ru: ST об иконе

en: ST Accordion
ru: ST-аккордеон

en: ST Accordion item
ru: Элемент ST аккордеон

en: ST Activity Filter Box
ru: Поле досуга фильтр ST

en: ST Alert
ru: Предупреждение ST

en: ST Blog
ru: ST блог

en: ST Button
ru: Кнопка ST

en: ST Cars Attribute
ru: Атрибут автомобили ST

en: ST Cars Filter Box
ru: Поле фильтра автомобили ST

en: ST Cars Price
ru: Цена автомобилей ST

en: ST Cruise Photo
ru: ST круиз фото

en: ST Custom Menu
ru: ST пользовательского меню

en: ST Gallery
ru: ST Галерея

en: ST Gird
ru: Опояшь ST

en: ST Google Map
ru: Карта Google ST

en: ST Hotel Detail Attribute
ru: Атрибут деталь отель ST

en: ST Hotel Filter Box
ru: Поле фильтра отель ST

en: ST Hotel Policy
ru: ST отеля Политика

en: ST Icon
ru: Икона Святого

en: ST Image Effect
ru: Эффект изображения Святого

en: ST Lightbox
ru: ST Лайтбокс

en: ST List Gallery
ru: ST список Галерея

en: ST List Posts
ru: ST список сообщений

en: ST List Tour
ru: ST список тур

en: ST Location statistical
ru: ST статистика Местоположение

en: ST Promotion
ru: Продвижение ST

en: ST Recent Comments
ru: Последние комментарии

en: ST Rental Attribute
ru: ST Аренда атрибут

en: ST Rental Filter Box
ru: ST Аренда фильтр

en: ST Rental Photo
ru: ST Аренда фото

en: ST Search
ru: ST Поиск

en: ST Search with background gallery
ru: ST Поиск с фон Галерея

en: ST Simple Location
ru: Расположение просто ST

en: ST Single Search
ru: ST сингл Поиск

en: ST Slide Location
ru: Расположение ST слайд

en: ST Tab
ru: Вкладка ST

en: ST Tab item
ru: Элемент вкладки ST

en: ST Team
ru: Команда ST

en: ST Testimonial
ru: ST-отзыв

en: ST Text Slide
ru: ST текст слайда

en: ST Tour Filter Box
ru: ST тур фильтр

en: SUBMIT
ru: СОЗДАТЬ

en: SUBMIT ACTIVITY
ru: СОЗДАТЬ

en: SUBMIT CAR
ru: СОЗДАТЬ

en: SUBMIT HOTEL
ru: СОЗДАТЬ ОБЪЕКТ

en: SUBMIT RENTAL
ru: ДОБАВИТЬ

en: SUBMIT ROOM
ru: СОЗДАТЬ НОМЕР

en: SUBMIT ROOM RENTAL
ru: СОЗДАТЬ

en: SUBMIT TOUR
ru: ДОБАВИТЬ

en: Sale End Date
ru: Дата конца продаж

en: Sale Price
ru: Продажная цена

en: Sale Price :
ru: Продажная цена:

en: Sale Price Date From
ru: Дата начала продаж

en: Sale Price Date To
ru: Дата конца продаж

en: Sale Schedule
ru: Расписание продаж

en: Sale Start Date
ru: Дата начала продаж

en: Sale price from
ru: Начало продаж

en: Sale price to
ru: Конец продаж

en: Saturation
ru: Насыщенность

en: Save
ru: Сохранить

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: Save List
ru: Сохранить список

en: Search
ru: Поиск

en: Search %s
ru: Поиск %s

en: Search ...
ru: Поиск ...

en: Search Activity
ru: Поиск досуга

en: Search Blog
ru: Поиск по блогу

en: Search Cars
ru: Автомобили из

en: Search Coupon Code
ru: Поиск купона код

en: Search Hotels
ru: Поиск вариантов

en: Search Layout
ru: Поиск Layout

en: Search Location Type
ru: Поиск Местоположения

en: Search Locations
ru: Поиск местонахождения

en: Search Orders
ru: Поиск заказов

en: Search Pickup Features
ru: Пикап функции поиска

en: Search Preload Image
ru: Поиск Preload изображения

en: Search Rental
ru: Поиск Аренда

en: Search Rooms
ru: Поиск номеров

en: Search Tabs on home page
ru: Поиск вкладок домашней страницы

en: Search Tabs:
ru: Поиск вкладки:

en: Search Tour
ru: Поиск тура

en: Search Tour Categories
ru: Поиск Категории туров

en: Search by name...
ru: Поиск по названию...

en: Search for
ru: Искать

en: Search for Activity
ru: Поиск по деятельности

en: Search for Cars
ru: Поиск автомобилей

en: Search for Hotels
ru: Искать

en: Search for Tour
ru: Поиск тура

en: Search for Vacation Rentals
ru: Поиск Аренда

en: Search for a Hotel
ru: Поиск отеля

en: Search for a Item
ru: Поиск элемента

en: Search for a Product
ru: Поиск товара

en: Search for a User
ru: Поиск пользователя

en: Search for rental
ru: Поиск аренды

en: Search results :
ru: Результаты поиска:

en: Select
ru: Выбрать

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Select Date
ru: Выберите дату

en: Select Default Color Scheme or choose your own main color bellow
ru: Выберите цветовую схему по умолчанию или выбрать свой собственный основной цвет ниже

en: Select Discount Type
ru: Выберите тип скидки

en: Select Hotel
ru: Выберите объект

en: Select Location
ru: Выберите локацию

en: Select Menu:
ru: Выберите Меню:

en: Select Rental
ru: Выберите аренду

en: Select Sidebar
ru: Выберите боковую панель

en: Select Taxonomy
ru: Выберите таксономию

en: Select User Type
ru: Выберите тип пользователя

en: Select Your Service
ru: Выберите вашу службу

en: Select a location
ru: Выберите место

en: Select bulk action
ru: Выберите действие

en: Select cruise that cabin belong to
ru: Выберите круиз, что кабина принадлежат к

en: Select form search
ru: Выберите Поиск формы

en: Select images for tour
ru: Выберите изображения для тура

en: Selected
ru: Выбранный

en: Separate Location Type with commas
ru: Отдельный тип расположения с запятыми

en: Separate Pickup Features with commas
ru: Разделяйте запятыми Дополнительные параметры

en: Separate Tour Categories with commas
ru: Отдельные Категории туров запятыми

en: Set 0 to turn off autoplay
ru: Установите 0, чтобы отключить автозапуск

en: Set as Featured
ru: Рекомендуем

en: Set as Featured Cruise
ru: Набор как лучшее Круиз

en: Set this location is featured
ru: Набор отличали этот местоположение

en: Sets the number of decimal points.
ru: Задает количество десятичных знаков.

en: Settings
ru: Настройки

en: Share
ru: Поделиться

en: Show Logo
ru: Показать эмблему

en: Show Price
ru: Показать стоимость

en: Show Total Earning
ru: Показать общий заработок

en: Show box shadow
ru: Показать окно тень

en: Show email and phone number to other accounts
ru: Показывать ваш E-mail и номер телефона другим пользователям

en: Show tab
ru: Показать вкладку

en: Show under your reviews
ru: Показать под ваши отзывы

en: Showing
ru: Отображено:

en: Sidebar Area
ru: Область боковой панели

en: Sidebar Position
ru: Позиция боковой панели

en: Sign In
ru: Войти

en: Sign Out
ru: Выход

en: Sign in
ru: Войти

en: Sign up for Traveler
ru: Подпишите вверх для путешественника

en: Simple Hover
ru: Простой Hover

en: Size
ru: Размер

en: Size Icon
ru: Размер (Иконка)

en: Slide
ru: Слайд

en: Slider
ru: Слайд-шоу

en: Slug
ru: Метка

en: Slug “%s” is already in use. Change it, please.
ru: Пули &quot; %s &quot; уже используется. Измените его, пожалуйста.

en: Slug “%s” is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
ru: Slug  %s &quot; не допускается, так как это зарезервированный термин. Измените его, пожалуйста.

en: Slug “%s” is too long (28 characters max). Shorten it, please.
ru: Пули «%s» слишком длинное (28 символов максимум). Сократите его, пожалуйста.

en: Small
ru: Маленький

en: Small-box column size
ru: Размер столбца малого box

en: Social Effect
ru: Социальный эффект

en: Something went wrong with the plugin API.
ru: Что-то пошло не так с API плагина.

en: Sorry! No available rooms found
ru: Извините! Доступные номера не найдены

en: Sorry! Your cart is currently empty.
ru: Извините! Ваша Корзина пуста.

en: Sorry!. Activity Not Found
ru: Извините! Досуг не найден

en: Sorry!. Hotel Not Found
ru: Извините! Объект не найден

en: Sorry!. Tour Not Found
ru: Извините!. Тур не найден

en: Sorry, You can not cancel this booking
ru: К сожалению, Вы не можете отменить бронирование

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ru: Извините, по заданным условиям поиска ничего не найдено. Пожалуйста, попробуйте еще раз с другими ключевыми словами.

en: Sorry. We cannot recognize your order code!
ru: Извините. Мы не можем признать ваш код заказа!

en: Sort
ru: Сорт

en: Source
ru: Источник

en: Special Date
ru: Специальное Дата

en: Special Requirements
ru: Особые требования:

en: Specific Date
ru: Конкретная дата

en: Speed
ru: Скорость

en: Star Color
ru: Цвет звезды

en: Star Rating
ru: Рейтинг объекта

en: Start Date
ru: Начиная с

en: Start date
ru: Дата начала

en: Stat Name
ru: СТАТ имя

en: State/Province/Region
ru: Край / Область

en: Status
ru: Статус

en: Style
ru: Стиль

en: Style 1
ru: Стиль 1

en: Style 1 column
ru: Стиль 1 столбец

en: Style 2
ru: Стиль 2

en: Style 2 column
ru: Стиль 2-столбец

en: Style 3
ru: Стиль 3

en: Style 4
ru: Стиль 4

en: Style Map
ru: Стиль карты

en: Style hotel
ru: Отель

en: Style location
ru: Расположение стиля

en: Style one
ru: Стиль

en: Style show
ru: Показать стиль

en: Style two
ru: Стиль 2

en: Style:
ru: Стиль:

en: Sub
ru: СУБ

en: Sub Total
ru: Подитог

en: Sub Total:
ru: Подитог:

en: Submit
ru: Отправить

en: Submit Booking
ru: Подвердить бронирование

en: Submit Form
ru: Онлайн заявка

en: Submit Request
ru: Отправить запрос

en: Success
ru: Успешно

en: Summary
ru: Резюме

en: Superior
ru: Номер Супериор

en: Tab Icon
ru: Иконка вкладки

en: Tag Archives
ru: Архив меток

en: Tags:
ru: Метки:

en: Tax
ru: Налог

en: Tax :
ru: Налог:

en: Tax percentage
ru: Процент налога

en: Tax:
ru: НДС:

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Taxonomy Info
ru: Информация о таксономии

en: Terms and Conditions Page
ru: Условия Сайта

en: Terrible
ru: Ужасно

en: Testimonial Item
ru: Количество отзывов

en: Testimonial color
ru: Отзывчивый цвет текста

en: Text Align
ru: Выравнивание текста

en: Text Button
ru: Текст кнопки

en: Text Color
ru: Цвет текста

en: Text info center
ru: Текст Инфо центр

en: Thank you for booking with us. Below are your booking details:
ru: Спасибо за Ваш заказ! Ниже - Ваши данные бронирования:

en: Thank you. Your order is confirmed
ru: Спасибо! Ваш заказ подтвержден.

en: The %s field can not exceed %s characters in length.
ru: Поле %s не может превышать символов %s в длину.

en: The %s field does not match the %s field.
ru: Поле %s не соответствует поле "% s".

en: The %s field is not in the correct format.
ru: Поле %s не находится в правильном формате.

en: The %s field is required.
ru: Поле %s обязательно для заполнения.

en: The %s field may only contain alpha-numeric characters, underscores, and dashes.
ru: Поле %s может содержать только буквенно-цифровые символы, подчеркивания и тире.

en: The %s field may only contain alpha-numeric characters.
ru: %s поле может содержать только буквенно цифровых символов.

en: The %s field may only contain alphabetical characters.
ru: %s поле может содержать только буквенные символы.

en: The %s field must be at least %s characters in length.
ru: Поле %s должно быть по крайней мере %s символов в длину.

en: The %s field must be exactly %s characters in length.
ru: Поле %s должно быть точно %s символов в длину.

en: The %s field must contain a decimal number.
ru: Поле %s должно содержать десятичное число.

en: The %s field must contain a number greater than %s.
ru: Поле %s должен содержать число, большее, чем %s.

en: The %s field must contain a number greater than zero.
ru: Поле %s должен содержать число, большее,

en: The %s field must contain a number less than %s.
ru: Поле %s должен содержать число меньше %s

en: The %s field must contain a unique value.
ru: Поле %s должен содержать уникальное значение.

en: The %s field must contain a valid IP.
ru: Поле %s должно содержать допустимый IP.

en: The %s field must contain a valid email address.
ru: %s поле должно содержать адрес электронной почты.

en: The %s field must contain all valid email addresses.
ru: Поле %s должно содержать все адреса электронной почты.

en: The %s field must contain an integer.
ru: Поле %s должен содержать целое число.

en: The %s field must contain only numbers.
ru: Поле %s должен содержать только цифры.

en: The %s field must contain only numeric characters.
ru: Поле %s должно содержать только цифры.

en: The %s field must contain only positive numbers.
ru: Поле %s должно содержать только положительные числа.

en: The %s field must have a value.
ru: Поле %s должен иметь значение.

en: The Demo content is a replication of the Live Content. By importing it, you could get several sliders, sliders,pages, posts, theme options, widgets, sidebars and other settings.To be able to get them, make sure that you have installed and activated these plugins:  Contact form 7 , Option tree and Visual Composer <br><span style="color:#f0ad4e">WARNING: By clicking Import Demo Content button, your current theme options, sliders and widgets will be replaced. It can also take a minute to complete.</span> <br><span style="color:red"><b>Please back up your database before doing this.</b> %s
ru: Содержание Демо-версия является копией Транслируемого контента. По его импорта, вы можете получить несколько ползунки, ползунки, страницы, сообщения, варианты тема, виджеты, боковые панели и другие settings.To быть в состоянии получить их, убедитесь, что вы установили и активировали эти плагины: Contact Form 7, вариант дерева и визуальный композитора <br> <SPAN стиль = "цвет: # f0ad4e"> ВНИМАНИЕ: При нажатии кнопки Импорт демонстрационного контента, текущей темы вариантов, ползунки и виджеты будут заменены. Она также может занять минуту, чтобы закончить </ SPAN> <br> <SPAN стиль = "цвет: красный">. <B> Пожалуйста резервную копию базы данных, прежде чем делать это </ b>% s.

en: The Space
ru: Вместимость

en: The check in, check out day is not invalid or this tour not available.
ru: Заезд, проверьте день не недействительным или этот тур не доступен.

en: The departure time of an activity
ru: Время отправления из деятельности

en: The facilities that customer may experience during activities
ru: Услуги, клиент может получать во время мероприятия

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ru: Ошибка соединения. Попытка установить повторное соединение... Это может занять несколько минут. Наберитесь терпения, пожалуйста.

en: The installation of %1$s failed.
ru: Установка %1$s не удалось.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
ru: Самый большой размер файла, который может быть загружен на вашей установке WordPress.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
ru: Максимальный объем оперативной памяти (RAM), что ваш сайт может использовать в одно время.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
ru: Максимальное количество переменных сервер может использовать для одной функции, чтобы избежать перегрузок.

en: The server does not have ImageMagick or GD installed and/or enabled! Any of these libraries are required for WordPress to be able to resize images. Please contact your server administrator to enable this before continuing.
ru: Сервер не имеет  установлены и / или включены ImageMagick или GD! Любая из этих библиотек, необходима в WordPress для изменения размера изображений. Пожалуйста, обратитесь к администратору сервера, чтобы включить эти библиотеки, прежде чем продолжить.

en: There are no reviews yet.
ru: Там нет ни одного отзыва.

en: There is no review
ru: Пока нет отзывов

en: This allows you to add currency to your website
ru: Это позволяет добавить валюту для вашего веб-сайта

en: This allows you to change favicon of your website
ru: Это позволяет изменять значок вашего веб-сайта

en: This allows you to change icon next to the title
ru: Это позволяет изменить значок рядом с названием

en: This allows you to change logo
ru: Это позволяет изменить логотип

en: This allows you to change the text above the form
ru: Это позволяет изменить текст над формой

en: This allows you to set Primary Currency to your website
ru: Это позволяет задать основной валюты для вашего веб-сайта

en: This allows you to turn on or off <em>Nice Scroll Effect</em>
ru: Это позволяет включить или выключить <em>Хороший эффект прокрутки</em>

en: This controls the position of the currency symbol.<br>Ex: $400 or 400 $
ru: Определяет положение символа валюты.<br>Ex: $400 или 400 $

en: This coupon is expired
ru: Этот купон истек

en: This coupon is only applicable for bills spent less than %s
ru: Этот купон применяется только для счетов, потратили меньше, чем %s

en: This coupon is only applicable for bills spent over %s
ru: Этот купон применяется только для счетов, провел в течение %s

en: This coupon is reach the limit of usage
ru: Этот купон достичь предела использования

en: This coupon is reach the limit of usage per user
ru: Этот купон достичь предела использования каждого пользователя

en: This coupon is required %s NOT in the cart
ru: Этот купон быть требуется %s не в корзину

en: This coupon is required %s in the cart
ru: Этот купон быть требуется %s в корзину

en: This field for Audio and Video Post Format
ru: Это поле для аудио и видео пост формат

en: This hotel allow minimum booking is %d day(s)
ru: Наш минимальный срок бронирования составляет %d день (дней)

en: This is a Gallery option type
ru: Это тип параметра Галерея

en: This is a Link option type
ru: Это тип параметра Link

en: This options required input checker <em>Create new account</em> for Guest booking
ru: Эта опция требует ввода проверки <EM> Создать новую учетную запись </ EM> для бронирования Гость

en: Three
ru: Три

en: Title
ru: Название (заголовок)

en: Title form search
ru: Поиск название формы

en: Title:
ru: Заголовок:

en: Tooltip
ru: Подсказка

en: Top
ru: Сверху

en: Top Left
ru: Вверху слева

en: Top Right
ru: Сверху справа

en: Total
ru: Итого

en: Total Amount:
ru: Итого:

en: Total Earning
ru: Итого

en: Total Income
ru: Общая прибыль

en: Total Order
ru: Общий заказ

en: Total Price
ru: Общая стоимость

en: Total Price (with tax)
ru: Общая стоимость (с НДС)

en: Total Price (with tax) :
ru: Общая стоимость (с НДС):

en: Total Traveled
ru: Всего путешествий

en: Total amount
ru: Итого:

en: Tour
ru: Тур

en: Tour :
ru: тур

en: Tour Booking
ru: Бронирование тура

en: Tour Bookings
ru: Тур Бронирование

en: Tour Calendar
ru: Календарь тура

en: Tour Categories
ru: Категории туров

en: Tour Custom Base
ru: Тур на заказ

en: Tour Description
ru: Описание тура

en: Tour E-mail
ru: Тур электронной почты

en: Tour Filter Box
ru: Поле фильтра тур

en: Tour Informations
ru: Информация о туре

en: Tour Search Fields
ru: Поля поиска тура

en: Tour Setting
ru: Параметры тура

en: Tour Single Sidebar
ru: Тур одной боковой панели

en: Tour Statistics
ru: Статистика туров

en: Tour Type
ru: Тип тура

en: Tour Type:
ru: Тип тура

en: Tour Website
ru: Сайт тур

en: Tour external booking
ru: Тур внешний бронирование

en: Tour external booking URL
ru: Тур URL внешнего бронирования

en: Tour external booking link
ru: Тур связи с внешним бронирования

en: Tour program
ru: Программа тура

en: Tour type
ru: Тип тура

en: Tour's Program
ru: Программа тура

en: Tours
ru: Туры

en: Tours Booking
ru: Бронирование Тура

en: Tours Name (A-Z)
ru: Название экскурсии (A-Z)

en: Tours Name (Z-A)
ru: Туры название (Z-A)

en: Tours Search Sidebar 1
ru: Туры Поиск боковой панели 1

en: Tours from
ru: Туры от

en: Tours information
ru: Информация о турах

en: Tours or U.S. Zip Code
ru: Туры или Zip-код США

en: Tours program
ru: Программа тура

en: Travel Order
ru: Заказ путешествия

en: Traveler Booking
ru: Путешественник бронирование

en: Traveler rating
ru: Рейтинг отзывов

en: Try your search again
ru: Повторите поиск

en: Twitter Login
ru: Войти с помощью Twitter

en: Two
ru: Два

en: Type
ru: Тип

en: Type Alert
ru: Тип оповещения

en: Type Button
ru: Тип кнопки

en: Type Hover
ru: Тип Hover

en: Type Lightbox
ru: Тип Лайтбокс

en: Type Tour
ru: Тип тура

en: Type activity
ru: Вид досуга

en: Type location name to search
ru: Имя типа расположения для поиска

en: Type to search
ru: Введите запрос для поиска

en: Type tour
ru: Тип тура

en: Type:
ru: Тип:

en: Typography
ru: Типографика

en: UPDATE RENTAL
ru: ОБНОВИТЬ

en: UPDATE ROOM RENTAL
ru: ОБНОВЛЕНИЕ КОМНАТА АРЕНДА

en: UPDATE TOUR
ru: ДОБАВИТЬ

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
ru: К сожалению, Ваш заказ не может быть обработан как банк-оригинатор / торговец отклонил вашу сделку.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
ru: Уникальный пули / ссылка для атрибута; должна быть меньше, чем 28 символов.

en: Update
ru: Обновить

en: Update %s
ru: Обновить %s

en: Update Location Type
ru: Обновить Местоположение

en: Update Pickup Feature
ru: Функция обновления раскладки

en: Update Tour Categories
ru: Обновление Категории туров

en: Update successfully
ru: Обновление успешно

en: Upgrade Data
ru: Обновление данных

en: Upload
ru: Закачать

en: Url
ru: URL

en: Use Address
ru: Использовать адрес

en: Use Agent Contact Info
ru: Контактная информация агента

en: Use Item Info
ru: Подробная информация

en: Use Theme Options
ru: Выбрать

en: User
ru: Пользователь

en: User Info
ru: Информация о пользователе

en: User Latitude and Longitude
ru: Пользователь широты и долготы

en: User Login
ru: Логин пользователя

en: User Select Ajax
ru: Пользователя выберите Ajax

en: User Twitter
ru: Пользователь Twitter

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Username or email
ru: Имя пользователя или E-mail

en: VIEW AS
ru: ПОСМОТРЕТЬ, КАК

en: Value
ru: Значение

en: Value percent of discount
ru: Процентное значение дисконта

en: Venue Facilities
ru: Место проведения-зал

en: Version %s
ru: Версия %s

en: Vertical form
ru: Вертикальные формы

en: Very Good
ru: Хорошо

en: Very good
ru: Очень хорошо

en: Video
ru: Видео

en: View Activity
ru: Просмотр Активность

en: View All
ru: Посмотреть все

en: View Car
ru: Вид автомобиля

en: View Coupon Code
ru: Просмотреть код купона

en: View Detail
ru: Посмотреть подробности

en: View Details
ru: Посмотреть детали

en: View Hotel
ru: Посмотреть объект

en: View Layout
ru: Посмотреть шаблон

en: View Location
ru: Смотреть расположение

en: View Order
ru: Посмотреть Заказать

en: View Rental
ru: Аренда Просмотр

en: View Room
ru: Посмотреть номер

en: View Tour
ru: Посмотреть Тур

en: Views Count
ru: Количество просмотров

en: Want to write a review?
ru: Хотите написать отзыв?

en: Warning
ru: Внимание

en: Warning: Some fields must be filled in
ru: Внимание: Некоторые поля должны быть заполнены

en: Was this review helpful?
ru: Этот отзыв был полезным?

en: Was this review helpful?
ru: Этот отзыв был полезным?

en: We Accepted There Cards
ru: Мы согласились там карт

en: Weather show
ru: Показать погоду

en: Website
ru: Сайт

en: Website :
ru: Сайт:

en: Wide
ru: В ширину

en: Widget Area
ru: Область виджета

en: Widgets in this area will be shown on Activity
ru: Виджеты в этой области будет показан на активность

en: Widgets in this area will be shown on Cars
ru: Виджеты в этой области будет показан на автомобили

en: Widgets in this area will be shown on Hotel
ru: Виджеты в этой области будет показан на отель

en: Widgets in this area will be shown on Rental
ru: Виджеты в этой области будет показан на Прокат

en: Widgets in this area will be shown on Tours
ru: Виджеты в этой области будет показан на туры

en: Widgets in this area will be shown on all  pages.
ru: Виджеты в этой области будут отображаться на страницах блога

en: Widgets in this area will be shown on all posts and pages.
ru: Виджеты в этой области будет показан на всех страницах и должностей.

en: Widgets in this area will be shown on all tour.
ru: Виджеты в этой области будет показан на всех тур.

en: Wishlist
ru: Избранное

en: Wonderful
ru: Замечательный

en: Write Review
ru: Написать отзыв

en: Write Review For: %s
ru: Написать отзыв для: %s

en: Write a Review
ru: Оставить отзыв

en: Write a review
ru: Написать отзыв

en: Yearly Archives : %s
ru: Архив по годам: %s

en: Yes
ru: Да

en: You added an email address to your account
ru: Вы добавили адрес электронной почты для Вашей учетной записи

en: You are booking for %s
ru: Вы желаете забронировать %s

en: You can choose <code>Fixed Price</code>, <code>Price per Hour</code>, <code>Price per Day</code>
ru: Вы можете выбрать <код> Фиксированная цена </ код>, <код> Цена за час </ код>, <код> Цена за день </ код>

en: You can choose No sidebar, Left Sidebar and Right Sidebar
ru: Вы можете выбрать не боковой, левой боковой и правой боковой панели

en: You can choose No sidebar, Left Sidebar and Rigt Sidebar
ru: Вы можете выбрать не боковой панели, слева и на режиме Rigt боковой панели

en: You can choose Wide or Boxed layout
ru: Вы можете выбрать широкий или боксовый шаблон

en: You can choose from the list
ru: Вы можете выбрать из списка

en: You can choose yes to display Parallax Effect
ru: Вы можете выбрать Да для отображения Параллакс-эффект

en: You can not book this room.
ru: Вы не можете забронировать этот номер.

en: You can not set check-in date in the past
ru: Вы не можете установить даты заезда в прошлом

en: You can select <code>Disallow Deposit</code>, <code>Deposit by percent</code>, <code>Deposit by amount</code>
ru: Вы можете выбрать <код> Disallow Депозит </ код>, <код> Депозиты процентов </ код>, <код> Депозит на сумму </ код>

en: You can upload your font-icon file in the site by navigating to Traveler Settings -> Importer Fonticon
ru: Вы можете загрузить файл шрифта значок в сайте, перейдя в раздел Настройки Traveler -> Импортер шрифта Иконка

en: You have been post a review for this
ru: Вы оставили отзыв для этого

en: You like this
ru: Вам нравится это

en: You must
ru: Вы должны

en: You you want change the share code in single item. Change this<br><code>[__post_permalink__]</code> for Permalink<br><code>[__post_title__]</code> for Title
ru: Вам необходимо изменить код доля в один элемент. Это изменить<br><code>[__post_permalink__]</code>для постоянной<br><code>[__post_title__]</code>для названия

en: Your Address Line 1
ru: Адрес линия 1

en: Your Address Line 2
ru: Адрес линия 2

en: Your Balance
ru: Ваш баланс

en: Your Booking
ru: Ваше бронирование

en: Your City
ru: Ваш город

en: Your Payal Email Account
ru: Учетной записи электронной почты Пайал

en: Your Paypal API Password
ru: Paypal API Password

en: Your Paypal API Signature
ru: Paypal API Signature

en: Your Paypal API Username
ru: Ваше имя пользователя Paypal API

en: Your Phone
ru: Ваш телефон

en: Your Rating
ru: Ваша оценка

en: Your booking at %s
ru: Ваша бронь в %s

en: Your booking at %s: %s - %s
ru: Ваше бронирование в % s: %s - %s

en: Your captcha is not correct
ru: Ваш код не является правильным

en: Your cart is currently empty
ru: У вас в заказе ничего нет....

en: Your cart is currently empty.
ru: У вас в заказе ничего нет....

en: Your comment is awaiting moderation.
ru: Ваш комментарий ожидает модерации

en: Your email address *
ru: Ваш E-mail адрес

en: Your order has been made but we can process the payment with %s. %s
ru: Ваш заказ был сделан, но мы можем обработать платеж %s  %s

en: Your order has been made but we can process the payment with %s. %s
ru: Ваш заказ был сделан, но мы можем обработать платеж %s. %s

en: Your order is confirmed already.
ru: Ваш заказ уже подтвержден.

en: Your site&#8217;s list gallery.
ru: Ваш сайт&#8217; s список галереи.

en: Your site&#8217;s list posts.
ru: Ваш сайт &#8217; s список сообщений.

en: Youtube or Video url
ru: YouTube или URL-адрес видео

en: ZIP code/Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Zip Code
ru: Индекс

en: Zip code of this location
ru: Почтовый индекс расположения

en: Zoom
ru: Увеличить

en: Zoom Level
ru: Масштаб

en: Zoom Level:
ru: Масштаб

en: Zoom in
ru: Приблизить

en: Zoom out
ru: Отдалить

en: activity
ru: активность

en: added on
ru: добавлено

en: adult
ru: - взрослые

en: adult(s)
ru: Взрослых

en: adults
ru: - взрослые

en: average
ru: avarage

en: avg
ru: средний

en: avg/night
ru: сред. цена

en: based on % reviews
ru: на основании % отзывов

en: based on 1 review
ru: на основании 1 отзыва

en: bed
ru: - кровать

en: beds
ru: - кровати

en: car
ru: автомобиль

en: cars
ru: Машины

en: children
ru: - дети

en: col-1
ru: Кол. 1:

en: col-10
ru: Col-10

en: col-11
ru: Col-11

en: col-2
ru: Кол. 2:

en: col-3
ru: Col-3

en: col-4
ru: Кол. 4:

en: col-5
ru: COL-5

en: col-6
ru: Col-6

en: col-7
ru: Col-7

en: col-8
ru: Col-8

en: col-9
ru: Col-9

en: column 1
ru: Колонка 1

en: column 10
ru: Колонка 10

en: column 11
ru: Колонка 11

en: column 12
ru: Колонка 12

en: column 2
ru: Колонка 2

en: column 3
ru: Колонка 3

en: column 4
ru: колонка 4

en: column 5
ru: колонка 5

en: column 6
ru: колонка 6

en: column 7
ru: Колонка 7

en: column 8
ru: колонка 8

en: column 9
ru: колонка 9

en: country
ru: Страна

en: cruise
ru: Круз

en: cruise Detail
ru: круиз Подробности

en: day
ru: день

en: days
ru: дней

en: email@domain.com
ru: your-email@domain.com

en: from
ru: от

en: hi, %s
ru: Привет, %s

en: hotel
ru: гостиница

en: hotels
ru: объекты

en: hour
ru: час

en: hours
ru: час.

en: http://daneden.github.io/animate.css/
ru: http://daneden.GitHub.IO/Animate.CSS/

en: image
ru: изображение

en: in
ru: в

en: in
ru: в

en: in %s
ru: в %s

en: infant
ru: Младенец

en: it will take a couple of seconds
ru: Это займет пару секунд

en: like this
ru: Ставь лайк!

en: logo
ru: Логотип

en: my secret password
ru: мой секретный пароль

en: night
ru: сутки

en: nights
ru: суток

en: no comment
ru: Нет комментариев

en: no review
ru: не обзор

en: none
ru: ничего

en: of
ru: из

en: of 5
ru: 5

en: of 5 <small class="text-smaller">guest rating</small>
ru: из 5 <small class="text-smaller">звезд рейтинга</small>

en: of guests recommend
ru: из гостей рекомендуют

en: offers
ru: Предложения

en: on %s
ru: на %s

en: on this
ru: имеет этот

en: people
ru: люди

en: peoples
ru: Этнос

en: per %d Night(s)
ru: за %d сут.

en: per Day
ru: в день

en: per day
ru: в день

en: per night
ru: За сутки

en: person
ru: лицо

en: price avg
ru: сред. цена

en: price from
ru: Цена с

en: remove
ru: удалить

en: rental
ru: Аренда:

en: rental Filter Box
ru: Прокат фильтр

en: rentals
ru: Аренда

en: reports &amp; statistics
ru: отчеты и статистика

en: review
ru: отзыв

en: reviews
ru: - кол-во отзывов

en: statistics
ru: Статистика

en: terms and conditions
ru: условия

en: to
ru: по

en: to
ru: по

en: to Homepage
ru: на главную страницу

en: to write review
ru: написать отзыв

en: tour
ru: тур

en: tours
ru: туры

en: your order was submitted successfully!
ru: Ваш заказ был успешно отправлен!

en: your payment was successful!
ru: Ваш платеж был успешным!
